Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Šok v porodnici: Když Gábina (26) porodila, jejímu chlapečkovi naměřili 2 promile alkoholu

Ilustrační foto
Zdroj: YouTube.com
Hodně smutný případ se stal v porodnici ve slovenské Žilině. Šestadvacetiletá Gábina začala předčasně rodit, jenže když ji přijali do nemocnice, byla totálně namol. Jí i jejímu čerstvě narozenému synovi naměřili dvě promile alkoholu v krvi. Pro chlapce má nezodpovědnost jeho matky fatální následky.

Aby lékaři zachraňovali život opilému novorozenci, to se nestává často. Dvě promile alkoholu, právě takové množství naměřili po narození chlapci, jehož matka prožila těhotenství a následně i porod naložená v lihu.

Jak uvádí web tvnoviny.sk, šestadvacetiletá trojnásobná matka Gábina má už od střední školy problémy s alkoholem. Ale že bude totálně namol i v posledním stadiu těhotenství a rodit bude nalitá, jak zákon káže, to překvapilo i zkušené lékaře.

Bohužel nezodpovědnost matky se podepsala na zdravotním stavu novorozence. Ihned po narození chlapci začalo selhávat srdíčko, měl silné abstinenční příznaky a bojoval o život. Lékaři ho okamžitě začali léčit silnými léky, které potlačí absťák.

Jak se bude dál vyvíjet jeho zdravotní stav, o tom je zatím předčasné spekulovat. Dá se však předpokládat, že matka mu do života vložila to nejhorší, co mohla. Chlapci nejenže hrozí anatomické deformace, děti alkoholiček mají často i mentální poruchy.

Související články

Další články