Médii už několik dní obletují fotky Hasny Aitboulahcen, která se minulou středu odpálila během zátahu na pařížský byt teroristů. Na jedné z nich můžete mladou ženu vidět naloženou ve vaně, na druhé zase s dalšími lidmi, jejichž obličeje jsou rozrastrované. A tady už přichází onen velký zádrhel.

Žena z těchto dvou snímků totiž rozhodně není mrtvá. Její jméno je Nabila Bakkatha, momentálně žije v Maroku a není absolutně nijak napojená na teroristickou skupinu. Bohužel se ale stala obětí zneužití a její fotografie prodala médiím bývalá kamarádka z Francie, která se tak Nabile chtěla pomstít.

Snímky jako první získal britský Daily Mail, následně je začala publikovat další média po celém světě. Nabila se dokonce dostala až na hlavní stránku deníku New York Post.

O celé záměně se dozvěděla poté, co jí začali volat její přátelé, kteří si mysleli, že je mrtvá. „Moje rodina byla šokovaná. Někteří z mých příbuzných se mnou ani nemluví. Celý můj život se drasticky změnil. Přestala jsem chodit do práce a nevycházím ani ven, žiju v neustálém strachu. Nemůžu se ani vrátit do Francie,“ líčí svou situaci nešťastná Maročanka.

Ženu, která její fotky poskytla médiím, nyní žaluje. Na krátký rozhovor s ní se podívejte ve videu.