Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Šok! Roli v hororu Winchester: Sídlo démonů přijala oscarová herečka. A přišla o hlas!

Horor Winchester si nenechejte ujít.
Zdroj: Youtube
+ Dalších 5 fotografií
Ve filmových hororech se klade důraz hlavně na to, jak diváky pořádně vystrašit. Strašlivá monstra, temná atmosféra, nebezpeční zplozenci pekla. Nový horor Winchester: Sídlo démonů se ale rozhodl zapůsobit na diváky i jinak. Hlavní roli v něm totiž hraje slavná herečka Helen Mirren (72), která za roli anglické královny Alžběty ve filmu Královna získala Oscara.

V hororu, který právě míří do českých kin, ztvárnila tajemnou lady Winchester. Vdova po vynálezci legendární pušky postavila jeden z nejstrašidelnějších domů historie. Helen Mirren navíc všechny šokovala, když obě role srovnala. „Jsou si totiž opravdu podobné. Obě jsou to ženy, jež všichni známe, mají svoji legendu a jsou součástí naší kultury. Zároveň ale známe jen jejich masku, ve skutečnosti je halí tajemství a jen málokdo je zná opravdu, málokdo je potkal,“ tvrdí Helen Mirren.

Natáčení hororových filmů bývá často fyzicky náročné, otázku, zda se chce nechat zastupovat dvojnicí, ale uznávaná herečka smetla ze stolu. „Volali mi a ptali se mě, jestli své akční scény zvládnu sama nebo jestli chci zastoupit. Prý že budu muset upadnout, budou kolem mě padat věci a budu muset padnout na kolena a plazit se po zemi... Přece ještě zvládnu padnout na kolena,“ směje se Helen Mirren.

Mnohem náročnější byla scéna, kdy hlavní postavu ovládne zlý démon. Pro co největší věrohodnost zkoušeli tvůrci s herečkou celý den, jak postavu posedlou zlým duchem nejlépe ztvárnit. Herečka se snažila pracovat i s hlasovým projevem a přímo uprostřed natáčení ztratila kvůli tomu hlas. „Druhý den jsem nemohla vůbec mluvit,“ přiznává Helen Mirren.

Hrozba milionové pokuty a vyhrocené pozadí jeho odchodu ze Survivoru. Otevřená zpověď Jiřího Hanouska

Související články

Další články

Nejnovější kauzy