Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Šok pro pražské strážníky: Kovboj ze Zbraslavi na ně na přechodu namířil revolver

Pořádné překvapení zažili strážníci z Prahy, když na ně znenadání muž oblečený v kovbojském vytáhl hned několik zbraní. Poté, co jej strážník slušně upozornil na to, že by neměl močit v okolí zastávky MHD, dvě ze zbraní neváhal okamžitě použít. To si ale strážníci samozřejmě nenechali líbit.

"Poté, co strážník upozornil muže v kovbojském klobouku, který močil v blízkosti autobusové zastávky, na to, že se dopouští přestupku, byl překvapen zcela neadekvátní reakcí přestupce. Ten strážníka nejprve počastoval vulgárními výrazy a pak se rozhodl z místa řešení přestupku odejít. Na opakovanou výzvu hlídky, aby se zastavil, vytáhl z pouzdra připevněného na pásku slzotvorný prostředek a vůči strážníkovi ho použil. Naštěstí zasáhl jen část hrudníku a skla brýlí," popsala incident mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Musela dorazit posila

To samé poté zopakoval strážník: "Přestože donucovací prostředek skončil, kde měl, tedy v očích, muž se stále nechtěl 'vzdát' a vytáhl z kapsy střelnou zbraň tvaru malého revolveru. V tu chvíli si strážník připravil do pohotovostní polohy služební zbraň a všechny kolemjdoucí vyzval, aby se uchýlili do bezpečného prostoru. To už na místo dorazila posila v podobě autohlídky. Na další opakovanou výzvu pak muž zbraň odložil a na kapotu auta položil ruce. Vzápětí byl spoután," dodává mluvčí. Muže si převzala státní policie.

Zdroj fotografie a náhledového videa: MP Praha pro eXtra.cz


Související články

Další články

Nejnovější kauzy