Baracku Obamovi (53) se tak obecně ví, že ačkoliv je to nejmocnější muž světa, lidí se nebojí. Ochranka mu sice v každém případě stojí za zadkem, ale on i tak rád mluví a zdraví se s obyčejnými lidmi, je přátelský, kontaktní a všem se snaží věnovat aspoň trochu času.

To o něm asi ví i rodina Janice Raffle (35) a jejího manžela Jamese, kteří žijí v Anglii kousek od magického místa Stonehenge. A protože byl Barack zrovna v Británii na summitu NATO, přál si vidět i tuto slavnou památku na vlastní oči a zvěsti o tom, že by měl k místu přijet, se v okolí šířily jako lavina.

Janice proto sebrala svoje tři děti, manžela a šli se na Stonehenge podívat, doufajíc ve šťastnou náhodu, která se jim vydařila.

Rodinu a prezidenta odděluje plot, a protože místo bylo samozřejmě uzavřené, musel Barack k rodině. „Přišli jsme co nejblíž a Obama nás uviděl a zamával. Zamávali jsme na něj a jeho ochranka nás dokonce povzbudila, ať jdeme blíž. Pak k nám prezident přišel, souhlasil, že se s ním můžeme vyfotit, a prohodil s námi pár slov, pak nám podal ruku a rozloučil se. Škoda, měla jsem ho pozvat aspoň na kafe,“ svěřuje se s neskutečným zážitkem Janice.

Barack Obama si návštěvu Stonehenge po summitu doslova vynutil. Už několikrát se vyjádřil, že by jej chtěl před smrtí vidět, a je to pro něj tak odškrtnutá položka ze seznamu přání.