Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Šok! Courteney Cox a Matthew Perry z Přátel jsou vzdálení příbuzní, stejné geny má i Lady Gaga

Courteney znají lidé díky roli Moniky v seriálu Přátelé.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
NAROZENINY
Oblíbená herečka Courteney Cox se proslavila především coby Monica z Přátel. Není žádným tajemstvím, že Courteney fandí plastikám, což se na jejím vzhledu nepěkně podepsalo. Co se ale nevědělo, je, že její vztah s kolegou Matthewem Perrym není jen přátelský…


Americká herečka Courteney Cox, která dnes slaví své 57. narozeniny, byla nejmladší ze čtyř dětí. V deseti letech si však prožila těžké chvíle, když se její rodiče rozvedli a ona se následně přestěhovala s matkou a jejím novým přítelem do New Yorku.

Courteney Cox v seriálu Přátelé

Plán Courteney byl stát se architektkou, a tak se vrhla i na odpovídající studium. Ovšem po roce ze školy odešla - chtěla se totiž stát modelkou a herečkou. Cesta k tomuto snu však nebyla vůbec lehká.

Na začátku se Cox objevila v mnoha reklamách a zahrála si i ve videoklipu rockového zpěváka Bruce Springsteena, který jí otevřel brány do filmového světa.

Herečka si tak zahrála ve fantasy snímku Vládci vesmíru, který ale moc úspěchu nesklidil. Prorazit se jí podařilo až v sitcomu Rodinná pouta. Poté si zahrála třeba po boku herce a komika Jima Carreyho v komedii Ace Ventura: Zvířecí detektiv.

Největší slávu jí však přinesla role Moniky Geller v úspěšném seriálu Přátelé. Oblíbený seriál se letos dokonce dočkal combecku a fanoušci tak mohli zjistit, jak to vlastně dopadlo s jejich oblíbenými postavami.

Courteney Cox a Matthew Perry jsou příbuzní

V osobním životě Cox, která dostala i hlavní roli v hororu Vřískot, chodila s hercem Michaelem Keatonem nebo hudebníkem Adamem Duritzem. Poté se provdala za herce Davida Arquetta, kterému v roce 2004 porodila dceru Coco. O šest let později se však pár rozvedl. Cox byla zasnoubená i se zpěvákem Snow Patrol Johnnym McDaidem. Jejich zasnoubení se sice později zrušilo, pár ale ve vztahu pokračuje dál.

Hodně zajímavý je také vztah s jejím hereckým kolegou z Přátel Matthewem Perrym. Výzkumníci CNN totiž zjistili, že tito dva herci mají společné předky. Konkrétně se jedná o Williama a Elen Haskellovy, kteří žili zhruba před 500 lety. Podle dostupných informací je jeden z jejich potomků Roger přímým předkem Courteney Cox, druhý William zase Perryho.

Třešničkou na dortu je zjištění, že ve vzdáleném příbuzenském vztahu s oběma herci je i zpěvačka Lady Gaga. Propletené je to dost a vypadá to, že vzdálený příbuzenský vztah se slavnou osobou může mít vlastně skoro každý z nás...

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy