Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Šok a proudy slz: Celá obec vzpomíná na manžele, kteří zemřeli cestou do porodnice

Zdroj: KR PZ Žilina
+ Další fotografie
Tragédie na Opavsku
Tragédie a smrt manželského páru, který jel s vnučkou do porodnice za dcerou, otřásly celou obcí, kde manželé bydleli. V pátek dopoledne se celá vesnice sešla v tamní hospůdce, aby na oblíbený manželský pár zavzpomínali. Paní Vlaďku (†48) a pana Jaroslava (†51) měli všichni rádi a ze zprávy o jejich smrti se nemohou sousedé a známí vzpamatovat.

V obci, kde žije jen něco málo přes 400 obyvatel, se všichni dobře znali. „Mají čtyři děti a vnoučata. Bereme to tu ale všichni jako své vlastní neštěstí. Celá obec drží smutek,“ popsal Blesku smutnou situaci soused.

„Jarek byl výborný synek, on patří do mojí rodiny. Je to jako špatný sen. Byli ve špatný čas na špatném místě,“ smutní další ze sousedů. Paní Vlaďka podle informací Blesku jezdila za prací do Bruntálu a pan Jaroslav rozvážel uzeniny po prodejnách v celém regionu.

Pohřeb bude veřejný, ale obec řeší problém s místem, jelikož se dvě rakve do místní kapličky nevejdou, budou muset vymyslet náhradní řešení.

„U obou zemřelých řidičů byla nařízena pitva s odběrem biologického materiálu ke zjištění, zda v době jízdy nebyli pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek. Vše je nadále v prověřování a ve vyšetřování ze strany opavských kriminalistů,“ sdělil policista René Černohorský.

Cesta do porodnice za dcerou se stala osudnou pro manželský pár. Řidič, který jel v protisměru, začal nesmyslně předjíždět. Když se chtěl zařadit zpátky, dostal smyk a smetl protijedoucí vozidlo, ve kterém seděla natěšená rodina mířící do opavské porodnice. Manželům a řidiči předjíždějícího auta už nebylo pomoci. Pětiletá vnučka byla převezena v kritickém stavu do ostravské nemocnice, kde je momentálně mimo ohrožení života.

Související články

Další články