Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová StarDance 2019 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Sofinku (2) vyrazili ze školky s příšerným vzkazem: Straší děti, nechte ji operovat!

+ Další fotografie
Utrpení
Namísto pochopení a rovného přístupu se rodičům malé Sofie (2) dostalo ve školce krutého odmítnutí. Malá holčička se narodila s genetickou poruchou, kvůli která má zdeformovanou tvář. Jinak je ale úplně normální dítě, které se má k světu. Vychovatelky se však s ní ani maminkou nepáraly.

Čekali byste, že ve školkách pracují slušní lidé, kteří jsou schopni porozumění a citlivého zacházení? To stejně si mysleli i rodiče malé Sofinky (2)…

Děvčátko se narodilo s genetickou poruchou, která zapříčinila deformaci hlavy a obličeje. Jinak se ale má čile k světu, je komunikativní a její maminka by si přála, aby vyrůstala mezi vrstevníky.

„Čím dřív získá zkušenosti s interakcí, tím lépe bude zvládat podmínky, ve kterých žije a roste. Čím víc interakcí proběhne, tím pro ni bude jednodušší přijmout, kým je,“ řekla matka holčičky místním médiím. Rodina žije v ruském státu Baškortostán.

Z jasných důvodů šla maminka Sofii přihlásit do školy, po slovech vychovatelek se jí zhroutil svět. Holčičku odmítli přijmout s tím, že by její vzhled strašil ostatní děti. Rodičům řekli, že musí dceru nejprve nechat operovat. Potom s ní prý nebudou mít žádný problém.

Incidentem se začaly zabývat úřady i charitativní organizace Rainbow of Goodness, která se snaží rodině pomáhat. Školka si však stále trvá na svém nechutném stanovisku.

Mohlo by vás zajímat

Další články