Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Sobotko, řekni Angele Merkel DŮRAZNÉ NE! Čeští politici vyzvali premiéra ČR, aby se postavil snahám prosadit migraci

Angela Merkel bude tlačit na Sobotku, aby Česko začalo s přijímáním
uprchlíků.
Zdroj: profimedia.cz
Německá kancléřka Angela Merkel jede do Česka, aby zatlačila na premiéra Sobotku. Česko má podle kvót EU začít přijímat uprchlíky z utečeneckých táborů v Řecku. Andrej Babiš a Miloš Zeman to považují za rizikové.

Česká republika se zavázala, že podle kvót převezme 2 691 uprchlíků. Angela Merkel nyní jede do Česka, aby se Sobotky zeptala, kdy se tak stane.

Jenže v České republice panuje z uprchlíků strach. Tito lidé prý představují pro Česko velké riziko. Mnozí politici se domnívají, že s uprchlíky přichází terorismus nebo také radikální pojetí islámu. Podobně to vidí i v ostatních zemích Visegrádské čtyřky (Česka, Maďarska, Polska a Slovenska).

Návštěvu Angely Merkel budou pozorně sledovat také v Německu. Pokud Sobotka tyto snahy odmítne, bude to znamenat, že Angela Merkel pro svou promigrační politiku ztratila dalšího spojence.

Koaliční partneři, opozice i prezident Zeman Sobotkovi důrazně doporučili, aby požadavky Angely Merkel odmítl.

„Pokud bych kancléřce Merkelové mohl říct něco k její migrační politice, snažil bych se ji přesvědčit, aby už konečně přestala být politicky korektní a začala jednat. Výměnou za miliardy eur by měla prosadit dohled nad řeckou a tureckou schopností zastavit tok uprchlíků. Jinak bude spoluzodpovědná za další budoucnost obyvatel Evropy. Z jejích posledních slov je ale bohužel jisté, že si paní Merkelová vážnost situace v Německu a v dalších státech EU buď nechce přiznat, nebo fakt neuvědomuje. Nevím, co je horší,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš pro deník Právo. Podobně reagoval také předseda ODS Petr Fiala. Podle něj k moderní Evropě islám nepatří a nekontrolované masy uprchlíků představují bezpečnostní hrozbu. Názor prezidenta Zemana je totožný s názorem Babiše a Fialy.

Napříč politickým spektrem najednou panuje shoda, že uprchlíci představují hrozbu a že Sobotka musí výzvu Angely Merkel odmítnout.

Související články

Další články