Ve středu premiér Bohuslav Sobotka (45, ČSSD) s manželkou Olgou (36) oznámili že procházejí životní krizí. I přes velký respekt a přátelství, které k sobě chovají, se přiznali, že v následujících týdnech se budou snažit najít jinou formu uspořádání jejich rodinného života. Manželé se dvěma syny – Martinem (8) a Davidem (14) – pro které chtějí i přes všechny překážky vytvořit příjemné a rodinné prostředí, v němž budou vyrůstat.

„V tuto chvíli nepodáváme žádost o rozvod,“ řekl Sobotka. Společně s manželkou se dohodli, že nebudou fungovat jako partneři, ale budou fungovat jako milující rodiče. Na výchovu se budou soustředit jako rodiče, ale v podstatě budou fungovat jako dva autonomní lidé. Manžele Sobotkovy potkalo to, co potkává většinu párů. Už z toho neměli radost. „…ale víme, že je lepší nepříjemné věci včas pojmenovat a začít řešit,“ řekl Sobotka pro deník Blesk.

Příčinou jejich krize není třetí osoba ani žádný impulz. Sobotka je teď enormně pracovně vytížený, zejména v posledních třech letech. S Olgou žili vedle sebe, ale nikoliv spolu. Zůstali přáteli, ale nejsou už partnery. To hlavní, co je dodnes spojuje, jsou jejich děti.

Post premiéra tak zůstává nejrozvodovější pozicí ve vládě.