Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Sobota bude nejteplejším dnem z celého týdne, v platnosti je výstraha

Zdroj: Pixabay
počasí
Předpověď meteorologů není dobrá pro seniory a citlivé jedince. Do České republiky přichází další vlna veder z Afriky. Sobota bude nejteplejším dnem z celého týdne, odpolední teploty mohou překročit i 31 stupňů. Kde všude platí výstraha a co vám hrozí?

V sobotu bude většinou polojasno, na severovýchodě při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Večer v západní polovině Čech přibývání oblačnosti a později místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, v 1000 m na horách kolem 22 °C, na Šumavě kolem 25 °C.

Výstraha před vysokými teplotami platí v těchto krajích: Středočeský kraj (Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Černošice, Český Brod, Kladno, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Rakovník, Říčany, Slaný), Ústecký kraj (Bílina, Děčín, Chomutov, Kadaň, Litoměřice, Litvínov, Louny, Lovosice, Most, Podbořany, Roudnice nad Labem, Teplice, Ústí nad Labem, Žatec), Liberecký kraj (Česká Lípa), Jihomoravský kraj (Brno, Břeclav, Hodonín, Hustopeče, Ivančice, Kyjov, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Veselí nad Moravou, Znojmo, Židlochovice), Zlínský kraj (Uherské Hradiště, Uherský Brod).

Vysoké teploty mají podle Českého hydro-meteorologického ústavu za následek vysokou zátěž na lidský organismus, hrozí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Je vhodné omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.

Související články

Další články