Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Sobecké slavné ženy: Žijí jen pro sebe a nemají děti. Proč se tak rozhodly?

Oprah je jednou z nemocnějších žen na světě.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie

Jsou slavné, bohaté, úspěšné a bezdětné. Přitom některé z nich žijí již mnoho let se stejným partnerem. Rozhodly se místo rodiny pro kariéru? Víme, proč zůstalo těchto pět slavných žen bezdětných.

Oprah Winfrey (60), známá americká moderátorka, herečka a vydavatelka časopisu. Mnohonásobná držitelka ceny Emmy. Je považována za nejbohatší Afroameričanku 20. století.

Kdybych měla děti, nenáviděly by mě. Skončily by v nějaké podobné talk show, jako je ta moje a mluvily by jen o mně, protože něco by v mém životě muselo ustoupit do pozadí a to něco by byly nejspíš právě děti.

Oprah Winfrey, The Hollywood Reporter, prosinec 2013

Cameron Diaz (42), modelka a herečka čtyřikrát nominovaná na Zlatý Glóbus.

Mít děti je hodně práce. Žijete s tím, že jste zodpovědní za někoho jiného, ale já si to tak nechtěla vybrat. Věci jsou pro mě díky tomu lehčí. Dítě – to je celý den, každý den, osmnáct let. Nemít dítě může život opravdu zjednodušit, ale to neznamená, že je to snadné rozhodnutí. Ráda lidi ochraňuji, ale nikdy mě nepřitahovalo být matkou. Mám to mnohem jednodušší než ony. A to je právě ono. Neznamená to, že život není někdy těžký, jsem jen to, co jsem. Pracuji na tom, co jsem. Právě teď si myslím, že vše jde správnou cestou. Udělala jsem toho hodně. A dál se o tohle téma nestarám.

Cameron Diaz, Esquire, srpen 2014

Ellen DeGeneres (56), americká komička, herečka a televizní bavička. Je držitelkou 14 cen Emmy.

Upřímně řečeno, byla bych pravděpodobně vynikající rodič. Ale dítě je lidská bytost, a pokud si myslíte, že máte vynikající schopnost a nadšení či touhu si je pořídit, je to také hodně práce a odpovědnosti. Nechtěla bych to zkazit! Miluji proto naše zvířata.

Ellen DeGeneres, People, březen 2013

Helen Mirren (69), britská herečka a režisérka, držitelka Oscara za nejlepší ženský herecký výkon z roku 2006 za film Královna.

Nebyl to můj osud, pořád jsem si myslela, že to přijde. Čekala jsem, kdy se to stane, ale nikdy k tomu nedošlo. Nestarala jsem se o to, co si lidé myslí. Ptali se mě na mateřství jen samí nudní starci a vždy to bylo to samé, „Cože? Ty nemáš děti? No, raději se s tím už smiř, nejsi nejmladší. Pokaždé bych jim odpověděla: "Jděte do háje!“

Helen Mirren, British Vogue, únor 2013

Liza Minnelli (68), americká zpěvačka a herečka. Držitelka Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu Kabaret z roku 1972.

Proč se v dnešní době vdávat? Nikdo jiný to nedělá. Není to tak, že bych chtěla mít děti, snažila jsem se a ono to bohužel nevyšlo. Nejdřív to pomohlo mně samotné, protože teď zase já pomáhám různým dětem po celém světě. Dětem, které mají poškozený mozek, nebo dětem s AIDS. Díky tomu jsem si uvědomila, že nemít vlastní děti mělo svůj důvod.

Liza Minnelli, Access Hollywood živě, duben 2012

Takto se celebrity na choulostivou otázku ohledně dětí vyjádřily v průběhu let pro nejznámější světové magazíny. Čí důvody jsou oprávněné a u koho se jedná jen o lenost nebo rozmar už necháme na posouzení vás.

Mohlo by vás zajímat

Další články