Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Šňupou i děti! Policie promluvila o tom, jak to chodí s kokainem v Česku

+ Další 3 fotografie
Kokain je drogou, kterou si společnost oblíbila. Někteří ho užívají, aby se zbavili stresu či zábran, jiní aby lépe fungovali, další aby se bavili na večírcích... Nejen na užívání, ale zejména na samotný prodej pamatuje zákon. Na kameru se nám vyjádřila Barbora Kudláčková z Národní protidrogové centrály, která promluvila o tom, jak se na kokain v Česku dívá policie.

V pondělí jsme odstartovali velký seriál o kokainu v Česku. Nejenže jsme kokain na ulici od dealera zakoupili, ale nechali ho i otestovat na toxikologii ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Gram kokainu jsme nekoupili. Váha v toxikologickém zařízení ukázala 0,87 gramu. Ovšem překvapila nás čistota. „Odhalili jsme testem, že obsah sáčku obsahuje 43 procent kokainu. Další příměsí je veterinární lék Levamisol, který se používá k odčervení zvířat,“ řekl nám primář Radomír Čabala. Celé množství nás vyšlo na 2500 korun.

Pro eXtra.cz na kameru promluvil muž, který dobře zná strategie dealerů. Pozadí prodeje kokainu a účinky drogy nám odhalil konzument, který má s kokainem dvacetiletou zkušenost. Jak se ale na prodej a užívání dívá zákon? A kolik kokainu musíte mít u sebe, aby nešlo o přestupek, ale trestný čin? Na to se podívejte v dalším dílu reportáže o kokainu v Česku. Na kameru promluvila policistka z Národní protidrogové centrály.

První díl – reportáž o prodeji kokainu v Česku naleznete ZDE. Druhý díl – reportáž o čistotě koupeného kokainu naleznete ZDE. Třetí díl – reportáž o strategiích dealerů naleznete ZDE. Čtvrtý díl – rozhovor s mužem, který užíval kokain 20 let naleznete ZDE.

Související články

Další články