Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Šňupající Forejt položil funkci! Je nemocný! A v téhle zemi není sám, kdo by se měl jít léčit

Forejt pyká za vlastní chyby…
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
GLOSA: V pondělí se provalilo, že Jindřich Forejt šňupe bílý prášek. Podle prvních informací se jedná o kokain. Může státní úředník brát drogy? Může. Ale nesmí se u toho nechat načapat.

V pondělí přinesl portál HlidaciPes.org snímky z videa, ve kterém hradní úředník Jindřich Forejt šňupe bílý prášek. Kromě šňupání si zde Forejt užívá i sexuální zábavičky.

Podle muže, který video do médií nabízel, šňupe Forejt kokain. Veřejnost začala řešit, zda může státní úředník brát drogy.

Proč by nemohl? Jen se u toho nesmí nechat načapat.

Podle informací od dealera byl Forejt v poslední době velmi rozežraný a okolní svět měl dost na háku. Autor videa popsal, že Forejt se při šňupání časem přestal hlídat a přestal být obezřetný. O malér si doslova koledoval.

Novinářům z portálu HlidaciPes.org je nyní samozvanými morálními autoritami vyčítáno, že není vhodné zveřejňovat intimní snímky z Forejtova soukromí. Prý je to útok na Forejtovu důstojnost.

Prý je odporné, když se snímky fetujícího úředníka dostanou do médií, prý je to nízký a podlý postup.

Forejt si za malér může sám. Nezdá se, že by ho někdo na videu nutil šňupat. Dělá to ochotně a rozšafně. Forejt samozřejmě může v soukromí šňupat, může sexovat a může chodit třeba v masce Ovčáčka a u toho masturbovat. Jen se u toho nesmí nechat chytnout. Pokud se u toho chytnout nechá, nemůže se divit, že začínají velké problémy.

Najednou jeho roztěkanost, přehmaty a zmatky, které v poslední době nasekal, jsou zasazeny do kontextu jeho chování a jednání. Najednou to vypadá, že na Hradě se pohybuje vyfetlo, které zmatkuje, protože frčí, a nebo zmatkuje, protože zrovna nefrčí. Závislost je nemoc. A nemoc člověka ovlivňuje. Nemocný Forejt svým jednáním reprezentuje celé Česko.

Novináři mají povinnost na chybujícího úředníka upozornit. A pokud vědí, že za chybami jsou drogy, mají povinnost to doložit a veřejně ukázat. To přesně kolegové na webu HlidaciPes.org udělali. Diskuze, zda učinili správně, je absolutně mimo mísu.

Je zajímavé, že ti, co nejvíce bijí na poplach, že tu máme zásah do Forejtova soukromí, nectí právo na soukromí v jiných mediálně sledovaných případech. Zveřejnit odposlechy rozhovoru mezi Nečasem a Nagyovou bylo zcela v pořádku? Zveřejnit fotku tety kluků Michalákových na záchodě taky bylo zcela v pořádku? Zveřejnit fotku šňupajícího Forejta ale není v pořádku? Myšlenkový svět těchto pokrytců se dá vyjádřit jednoduchým slovním obratem – budeme odhalovat pravdu, jen když se nám to hodí.

Samozřejmě že fotky šňupajícího Forejta se někomu hodí do krámu. Samozřejmě že fotky fetujícího úředníka nějaká zájmová skupina využije. Na investigativních novinářích nyní je, aby vypátrali, kdo video s Forejtem pořídil a komu se to hodí. To je nyní hlavní téma celé hradní kauzy.

Tvrdit ale, že Forejt je oběť a že se proti němu všichni spikli, je naivní. Forejt byl placený mimo jiné za to, aby nedělal chyby. On je ale dělal.

Dne 6. prosince skončil Forejt ve funkci. Oficiálním důvodem je zdravotní stav, který mu znemožnil vykonávat dále pozici ředitele Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky.

Forejt mohl odejít se ctí, kdyby funkci položil v době, kdy na něj prasklo, že neoprávněně užívá titul JUDr. Forejt ale chtěl zůstal. Tehdy se cítil být sebevědomým a silným mužem, kterému se nemůže nic stát. Jenže sebevědomí je vám na nic, když přestanete být obezřetný…

Související články

Další články