Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Snová láska Libuše Šafránkové a Josefa Abrháma: Stáli při sobě v dobrém i zlém 45 let

Libuše Šafránková a Josef Abrhám se milovali 45 let
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
Libuše Šafránková

Náhlá smrt Libuše Šafránkové (†68) zdrtila celé Česko, nejvíc ale zasáhla její životní lásku Josefa Abrháma (81). Manželé spolu byli 45 let a heslo "v dobrém i ve zlém" pro ně platilo dvojnásob. Vzájemně si užívali filmové slávy, ale také pečovali jeden o druhého, když šlo do tuhého. Jako v roce 2014, kdy Šafránková podstoupila operaci zhoubného nádoru. V posledních letech zase byla oporou ona svému muži, na kterém se projevuje stále víc přicházející stáří. Teď se ale Abrhám bude muset obejít bez své velké lásky...

Josef Abrhám se s Libuší Šafránkovou poznal na začátku 70. let v Činoherním klubu. Společně si zahráli v Goldoniho Poprasku na laguně, kde poprvé mezi oběma herci přeskočila jiskra. Na jedné straně stál charismatický a vzdělaný Josef, na druhé půvabná a skromná Libuška. Láska byla na spadnutí.

Mělo to ale jeden háček. Josef totiž už osm let žil se zpěvačkou Naďou Urbánkovou. Touha ale byla silnější, a tak se dlouholetý pár rozešel. Věhlasnému herci pak už nic nebránilo v tom, aby si Libušku vzal. To se stalo v roce 1976.

Pár uspořádal krásnou svatbu na romantickém Karlštejně a dokonce si ji užil hned dvakrát. Libuška totiž byla vyznáním katolík, Josef naopak evangelík, a bylo tak potřeba oddat se pod oběma vyznáními zvlášť. Rok po svatbě se jim narodil syn Josef.

Do života jí vstoupila rakovina

Oba herci v té době byli na absolutním vrcholu, který sahal až do počátku devadesátých let. Společně si například zahráli v klasice Vrchní, prchni!, kde nezapomenutelně ztvárnili manžele Vránovy. O něco víc se později dařilo Libušce, která se objevila v takových klenotech jako Slavnosti sněženek nebo Vesničko má středisková. Žárlivost byste ale u Josefa nenašli, svou ženu bezmezně podporoval.

Zatímco si v pozdějších letech hvězdný pár užíval roli prarodičů, vstoupila jim do života zlá zpráva. Libušce v roce 2014 našli na plicích zhoubný nádor. Herečka tak skončila u filmu a musela podstoupit náročnou operaci, při které jí byl odstraněn nezhoubný nádor plíce spolu s částí plicního laloku.

„Lehké to opravdu nebylo… Beru to všechno s obrovskou pokorou, a proto nikomu raději neříkám, že mi je fajn. Pokorně děkuji tomu nahoře, ale nikdy nevíte. Vesmír je velmi nevyzpytatelný a hravý. Vždy vás může překvapit,“ prozradila Blesku v roce 2014.

V dobrém i ve zlém

Fyzicky i psychicky náročné období jí ale pomohl překonat právě Josef, který při své ženě stál prakticky neustále. Libuška má neuvěřitelnou oporu v Josefu Abrhámovi, ale pozor, je to vzájemné! Je to lidsky nádherná dvojice,“ řekla pro eXtra.cz Eva Hrušková.

Po několika letech se role otočily a naopak Libuška musela být oporou svému muži. Na Josefovi se totiž podepsal pokročilý věk a je pro něj obtížné chodit. V roce 2020 tak byl spatřen na vozíku, který tlačila právě Libuška.

Život je ale plný nástrah a čas od času si pro člověka nachystá velkou ránu. Pro Josefa Abrháma je osudná, protože náhle ztratil ženu, se kterou prožil celý život. Pohádková Popelka ve středu ráno podlehla vleklým zdravotním potížím, kvůli kterým na své narozeniny 7. června byla hospitalizována. Den na to podstoupila náročnou operaci. Bohužel ale nebyla úspěšná. Josef se tak bude muset vyrovnat s nesmírně bolestivou ztrátou.


Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy