Keith Hughes byl namakaný agresor z fitka, a když se mu roztočila kladiva, schytala to jeho přítelkyně. Během jejich poslední procházky mu ale rány nestačily. Začal Stacey škrtit. Klečel na ní a zasypával ji hlínou a listím. Nakonec ji v bezvědomí nechal ležet v mělkém hrobě.

Myslel si, že jeho přítelkyně zemřela. Ona ale přišla k sobě a hledala si cestu z hrobu. Nemohla pořádně dýchat, byla v šoku a paralyzovaná. Ale touha po životě byla větší. Ven se škrábala jenom svými nehty. „Slyšela jsem z dálky moře, slyšela jsem tlukot svého srdce,“ popsala Stacey své strašné pocity.

Nakonec se jí milimetr po milimetru podařilo vyškrábat ven. „Všechno vypadalo jako ve zpomaleném filmu. Viděla jsem rozmazaně jenom zelené a hnědé fleky.“

Dlouho jí trvalo, než se postavila na nohy. Nakonec došla až na blízké golfové hřiště, kde zkolabovala.

Případ se stal během minulého července a žena musela strávit 26 dní v nemocnici, z toho 14 dní v umělém spánku, aby se její tělo vzpamatovalo. Až nyní našla odvahu o strašném zážitku hovořit. Dodnes musí chodit o holi a má stavy úzkosti. Měla dlouho problémy s příjmem jídla i mluvením.