Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Sním o životě v zátoce v Austrálii, říká nadšený surfař zpěvák Jen

Zdroj:
JEN
Zpěvák vystupující pod jménem Jen vstoupil na hudební scénu pod civilním jménem Jan Nedvěd v talentové televizní soutěži. Muzice se věnuje řadu let, ať už skládáním pro jiné in-terprety, například Shopaholic Nicol nebo pro televize. Na sólové dráze se chystá na první album, a především fanynky zásobuje pravidelně chytlavými písničkami. Ta poslední Dýchám se na všech platformách objevila nedávno. Ve volném čase jezdí rád ke světovým oceánům, podlehl totiž surfování.

Kdo je vlastně JEN?

Optimistickej zpěvák a skladatel, co rád překonává překážky a motivuje lidi, aby si plnili svoje sny. Věřím, že plnit sny by se měly. Já si ho třeba plním skrze hraní a muziku 🙂*.

**Je hudba to, co jsi chtěl vždycky dělat? ** Odjakživa. Už od mala se věnuju hudbě, v hudebním prostředí jsem vyrůstal.

Skládáš a zpíváš v češtině. Uvažoval jsi někdy nad texty v angličtině nebo jsi byl od začátku rozhodnutý pro češtinu?

Měl jsem to původně naopak. S prvními kapelami jsem zpíval jenom anglicky, ale pak mi došlo, že budu vždycky znít nedokonale už jen proto, že nejsem native speaker. Pak jsem začal skládat pís-ničky v češtině a začalo mě to hodně bavit. Teď už skládám a zpívám jen v českém jazyce.

Krom hudby rád surfuješ. Proč zrovna surf a jaká se tvoje oblíbená destinace?

Surfování kombinuje fyzickou aktivitu, odhodlání a respekt. To mě na něm neuvěřitelně baví, proto-že vlnu nikdy nepřekonáš, můžeš jedině naučit se jí přizpůsobit. A to vcelku trvá. Ale já jsem trpěli-vej člověk. Po asi čtyřech letech, co to zkouším na různých místech, jsem si naprosto zamiloval Austrálii, konkrétně Byron Bay.

Přemýšlel jsi někdy o tom, že by ses přestěhoval k oceánu?

Je to můj sen. Ale potřeboval bych u něj ještě naladěnej klavír a většinu svých kamarádů.

Kde bereš inspiraci pro svoje písničky. Je to právě oceán?

Pláž a vlny mi čistí hlavu. Vždycky se dokážu odprostit od jakéhokoliv stresu a myšlenek na povin-nosti. Ale skutečnou inspirací jsou hlavně emoce, nebo zážitky. Hodně mých písniček vzniklo díky lidem, ke kterým jsem měl vztah, nebo jsem v něj doufal.

Jsi stálicí mezi hosty na Miss Agro České zemědělské univerzity v Praze. Čím sis tuto akci oblíbil?

Je to jedna z nejzábavnějších jarních akcí v Praze, na kterou dorazí hromada studentů a mých přátel. Navíc jsem na této univerzitě studoval, takže mám k ní bližší vztah.

Právě ti vyšla nová skladba Dýchat. O čem skladba je?

O pocitu, že možná žijete ve vztahu, který vás dusí a nedovoluje vyjádřit všechno, co chcete. I když v něm jste se skvělým, téměř bezchybným člověkem. Přesto cítíte, že něco není správně. Nemůže-te si pomoct a jediným východiskem je najít způsob, jak se znovu nadechnout, ačkoliv víte, že to bude dlouho a hodně bolet.

Máš svoji značku oblečení JEN music. Myslíš, že je důležité, aby měl interpret svůj merch?

Není to nutnost, ale součást identity a vytváření komunity kolem intepreta. Já jsem hrozně rád, že se tváří první kolekce stala Michaela Habáňová a podpořila tímto i moji tvorbu. Díky ní vím, že moje mikiny vypadají na holkách skvěle.

Kde tě můžeme v nejbližší době vidět?

Všechna data koncertů najdete na www.jenmusic.cz a určitě sledujte můj instagram @jenmusic_official

Související články

Další články