Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Sníh už je za dveřmi! V Česku má napadnout až 30 cm!

Zdá se, že Vánoce budou na sněhu!
Zdroj: profimedia.cz
Sníh už je za dveřmi! První sněhové vločky se snesly na naše sousedy Slováky. Ve Vysokých i Nízkých Tatrách se už těší na první lyžaře. Sněhová pokrývka se objevila na prvních slovenských pahorcích a žene se k nám. Ve středu a čtvrtek můžete očekávat první sněhové přeháňky v polohách nad 500 metrů.

Ještě před pár týdny jsme si užívali babího léta a chodili venku v krátkých rukávech. Tomu je však konec. Zima se nezadržitelně blíží a pomalu se dostává až k nám. První sníh se objevil u našich sousedů na Slovensku, kde první vločky spadly na Chopok a Konsky Grúň. Nad Českou republikou se sněhu dočkáme někdy během středy a čtvrtka.

Ve středu by se měly objevit první sněhové vločky, ale pouze v polohách nad 500 metrů. Ve čtvrtek by mělo sněžit hlavně na Moravě a ve Slezsku. Pokud se budete chtít v těchto končinách pokochat sněhem, musíte si trošku vyšlápnout. Na Moravě a ve Slezsku bude totiž sněžit v polohách nad 800 metrů.

Sněhové vločky můžeme očekávat do konce tohoto týdne a také v týdnu nadcházejícím, kdy teploty klesnou opět k nule.

„Mezi mohutnou tlakovou výší nad Skandinávií a tlakovou níží nad Rumunskem a Ukrajinou k nám bude proudit studený vzduch od severu až severovýchodu,“ vysvětlují propad na teploměrech meteorologové.

Teploty by měly v noci na středu klesnout k 5 až 1 °C, ojediněle se mohou objevit přízemní mrazíky.

„V polohách nad 1000 m n. m. může v noci na čtvrtek napadnout 10 až 20 cm, na hřebenech hor ojediněle až 30 cm nového, převážně mokrého sněhu,“ varují meteorologové.

Související články

Další články