Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

SNÍH A TEĎ ZAS TEPLOUČKO! Po víkendové kose nás čeká až 20 stupňů!

Zdroj: pixabay
počasí v česku
Dny, kdy jste se klepali zimou v teplé bundě jsou (alespoň na chvíli) pryč! Metrologové oznámili, že se na území České republiky velmi výrazně oteplí. Bude nejspíše takový pařák, že byste ani náhodou netipovali, že začíná listopad!

Podle meteorologů se již v pondělí na území České republiky dočkáme nejvyšších denních teplot mezi 16 až 20 °C. Přes den se čeká mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 5 m/s. Na Moravě a později odpoledne i na ostatním území čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, večer vítr silný s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách na severu kolem 30 m/s (110 km/h).

Úterý bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Během dne na východě místy až zataženo s přeháňkami. Nejnižší noční teploty 16 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, na západě kolem 13 °C. Silný jihovýchodní až jižní vítr 7 až 12 m/s, místy s nárazy 15 až 25 m/s, na horách na severu kolem 30 m/s, během dne od západu zeslábne.

Ve středu se čeká oblačno až polojasno, ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na východě kolem 7 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na východě a jihovýchodě až 17 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě během dne čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Čtvrtek se čeká oblačno až polojasno, během dne místy až zataženo a ojediněle déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, na západě kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

V pátek bude už počasí poněkud horší. Čeká se oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Během dne ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, na východě kolem 13 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, na východě kolem 18 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na východě zpočátku mírný jihovýchodní 3 až 7 m/s.

O víkendu, zdá se, budou pokračovat „listopadové tropy“. Mělo by být oblačno až polojasno, místy mlhy nebo nízká oblačnost. Ojediněle déšť nebo mrholení. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, na západě kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, na západě a při nízké oblačnosti kolem 13 °C.

Související články

Další články