Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

SNĚŽÍ! Do Česka zavál první sníh a zas to nikdo nečekal. Jak bude v dalších dnech?

Do Česka zavál sníh.
Zdroj: profimedia.cz
Tak už je to tady! Do Česka zaválo počasí první větší sněžení. A nesněžilo jen na horách, sněhové přeháňky se objevily na západě a jihu Čech. V Karlovarském a Ústeckém kraji už dokonce způsobily kalamitu na silnicích.

Po pondělních a úterních mrazech se v Česku přes noc oteplilo, začalo ale hustě sněžit. Zatímco například v Praze nebo středních Čechách už od brzkého rána prší, v Karlovarském nebo Ústeckém kraji bojují s dopravní kalamitou. V okolí Karlových Varů museli hasiči vyjíždět k popadaným stromům, které nevydržely tíhu vlhkého sněhu. Dobrou zprávou je, že sněžit bude do poledne. Odpolední teploty se budou pohybovat kolem 10 °C. A jak bude další dny?

Do konce týdne bude zataženo, bez deštníku ven nechoďte, čekejte déšť. Teploty se přes den budou pohybovat kolem deseti stupňů nad nulou, v noci se mírně oteplí a teploty zůstanou v minimech nad nulou.

Co se týče výhledu na následujících čtrnáct dní, do zhruba 25. října bude převážně oblačno, místy přeháňky. Ráno a dopoledne místy mlhy. Ranní teploty 6 až 0 °C. Denní teploty 6 až 12 °C, uvádí Meteopress.

Související články

Další články