Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Sněženky a machři po 25 letech: Film za desítky milionů šel kvůli jedné věci málem do koše

Sněženky a machři po 25 letech: Film za desítky milionů šel kvůli jedné věci málem do koše
Zdroj: Pragofilm a.s
+ Další fotografie
Zajímavosti
Kultovní komedie Sněženky a machři se právem řadí k nejlepším filmům, které u nás kdy vznikly. Trvalo dlouhých pětadvacet let, než dali tvůrci hlavy dohromady a vzniklo pokračování Sněženky a machři po 25 letech. Snímek z roku 2008 stál 70 milionů a provázely ho takové problémy, že málem skončil v koši.

Sněženky a machři stále patří k nejoblíbenějším českým filmům. Když v roce 2008 vzniklo pokračování s názvem Sněženky a machři po 25 letech-po-25-letech, do kina na něj proudily davy.

Málokdo tehdy ale tušil, jaké problémy natáčení provázely. Řadu scén museli tvůrci za pochodu přepisovat a přizpůsobovat aktuální situace. V některých případech se to stalo hned několikrát. Ve filmu tak najdeme záběry, které v původním scénáři svoje místo vůbec neměly.

Jsou v něm i scény, které se dodělávaly mimo natáčecí plán. V Krkonoších totiž před jedenácti lety panovalo na zimu nevykle teplé počasí a pořád svítilo sluníčko. Kdyby filmaře nenapadlo pořídit speciální sněhové svíce, s nimiž běhali okolo herců a vytvářeli iluzi sněžení, snímek by nejspíš skončil navždy v šuplíku.

Náklady na film se vyšplhaly na astronomických 70 milionů korun, a to i z důvodů přehnaných finančních požadavků některých herců. Není bez zajímavosti, že představitelka Mariky Eva Jeníčková byla během natáčení milenkou režiséra Viktora Tauše, kterého si nakonec v roce 2010 vzala.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy