Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Sněmovna zvolila členy Rady České televize: Bude tam zasedat bývalý hokejista Jiří Šlégr

Rada ČT
Ve středu byla rozhodnuta tři jména, která zasednou v Radě České televize. Sněmovna zvolila Romana Bradáče, Pavla Kysilku a Jiřího Šlégra. Zbývající tři místa prozatím zůstávají volná. Kvůli nebezpečnému koronaviru se totiž poslanci rozhodli přerušit schůzi Sněmovny.

Rada České televize se skládá z patnácti členů a 26. března šest z nich končí. Už tam nebude zasedat ani předseda Jan Bednář a dále odchází Luboš Beniak, Vratislav Dostál, Michael Hauser, Ivana Levá a Vlastimil Venclík.

Proto je potřeba těchto šest míst obsadit. Sněmovna proto tedy ve středu zvolila do Rady ČT tři nové členy. Poslanci vybrali bývalého šéfa zpravodajství ČT Romana Bradáče, bývalého viceguvernéra České národní banky Pavla Kysilku a exposlance za ČSSD a bývalého hokejového reprezentanta Jiřího Šlégra.

Tři místa zůstávají neobsazena, protože Sněmovna kvůli rychle šířícímu se koronaviru schůzi přerušila. Druhé kolo tajné volby, kdy se obsadí zbývají tři místa, se zřejmě uskuteční až v dubnu.

Související články

Další články