Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Sněm hnutí ANO: Babiše znovu zvolili šéfem, proti bylo 13 členů

Zdroj: Facebook
+ Dalších 74 fotografií
Hnutí ANO
V centrále hnutí ANO na pražském Chodově proběhl pátý celostátní sněm nejsilnější parlamentní strany. Jako první vystoupil její předseda a premiér Andrej Babiš (64), který mluvil dlouhých padesát minut. V patnáct hodin delegáti hlasovali o jeho znovuzvolení. Babiš se stal znovu předsedou.

Andrej Babiš (64) obhájil křeslo předsedy svého hnutí ANO. Od začátku nebylo pochyb, že se v něm udrží, proti premiérovi se nepostavil žádný protikandidát.

Celostátní sněm na pražském Chodově, jehož se zúčastnilo celkem na 400 lidí, zahájil Babiš padesátiminutovým projevem. „Když předválečné Československo patřilo mezi deset nejvyspělejších zemí světa, proč by mezi ně nemohla patřit i Česká republika?“ ptal se řečnicky.

Nezapomněl zmínit ani boj proti množírnám zvířat, který patří v poslední době k nejskloňovanějším tématům. „Zakročíme proti těmhle šmejdům, kteří týrají zvířata,“ prohlásil Babiš rozhodně.

Předseda vlády mluvil rovněž o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, které chce vyhrát. Lídryní ANO bude Dita Charanzová.

Babiše chtělo za předsedu 206 delegátů, 19 se zdrželo a našlo se i 13 jeho odpůrců. V roce 2015 obdržel 100 procent hlasů, před dvěma lety pro něj hlasovalo 195 z 210 delegátů.

Související články

Další články