Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Sněhová smršť ochromila celé Česko: Ráno bude hůř, varují odborníci

Sněhová smršť ochromila celé Česko: Ráno bude hůř, varují odborníci
Zdroj: Profimedia.cz
kalamita
Celé Česko již několik dní sužuje silné sněžení, které komplikuje život hlavně řidičům. Silničáři bojují se sněhem na Liberecku, dálnici D1 a dalších místech. Policisté evidují velký počet dopravních nehod a záchranáři ošetřili už nespočet zraněných. Meteorologové ale varují, že s lepším počasím počítat prozatím nemůžeme. Už od zítřejšího rána má být mnohem hůř.

"Silnice I/11 z Jablonného nad Orlicí do Červené Vody přes Suchý Vrch je pro kamiony z důvodu povětrnostních podmínek zcela neprůjezdná. Řidičům osobních vozidel doporučujeme vjezd pouze se sněhovými řetězy," informovala policie na Twitteru.

Celé Česko je pod sněhem a to komplikuje život hlavně řidičům. Meteorologové ale varují, že do konce týdne nemá být rozhodně lépe. Podle jejich předpovědi má nasněžit ještě dalších šedesát centimetrů sněhu.

Tradičně se s největšími problémy potýkala dálnice D1. Kvůli velkému množství sněhu musel být provoz na silnici na nějakou dobu zcela uzavřen. Policie však před hodinou informovala o tom, že D1 je opět v provozu.

"Problémy na dálnici D1 v úseku Vysočiny se podařilo odstranit. Kolony se rozjely a provoz je plynulý." Se sněhem bojují řidiči po celém Česku.

"Moravskoslezští policisté upozorňují na kolonu nákladních vozidel, která se vytvořila na komunikaci I/11 (obchvat obce Jablunkov). Pro osobní vozidla je komunikace s opatrností sjízdná. Ve směru ze Slovenska se očekává omezení provozu (zákaz vjezdu) pro nákladní vozidla," informují na Twitteru.

Pokud jste doufali, že od zítřejšího rána se počasí umoudří, tak jste na omylu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu zítra očekávejme převážně zataženo, na jihovýchodě v noci a ráno oblačno až polojasno.

Zpočátku na severozápadě, postupně na celém území sněžení, které bude odpoledne a večer v severozápadních a středních Čechách v polohách pod 500 m přecházet do deště se sněhem, později i do deště.

Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, na severovýchodě a východě -4 až -1 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C, v Krušných horách večer kolem 0 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, na východě později vítr slabý jihozápadní do 4 m/s.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy