Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Sněhová smršť míří na Česko: Meteorologové varují před závějemi a náledím

Zdroj: Profimedia.cz
výstraha
Na Česko se žene studená fronta, kterou doprovodí i vydatné sněžení. Výstraha před závějemi a sněhovými jazyky platí od pátku a pro polohy nad 700 metrů. Pro které kraje bude výstraha platit?

"Při čerstvém větru a sněžení se od pátečního odpoledne a zejména v sobotu budou vytvářet sněhové jazyky, v exponovaných horských polohách i závěje," informuje Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha platí od 700 metrů nad mořem pro Liberecký kraj (Jilemnice, Tanvald), Královéhradecký kraj (Trutnov, Vrchlabí), Pardubický kraj (Králíky), Olomoucký kraj (Jeseník, Šumperk), Zlínský kraj (Rožnov pod Radhoštěm, Vsetín), Moravskoslezský kraj (Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Krnov, Rýmařov, Třinec) od páteční třetí hodiny odpoledne až do nedělní půlnoci.

Nepříznivé počasí potká i balkánské státy, tam teploty klesnou k minus osmi stupňům. U nás bude ještě v pátek kolem 7 stupňů, v sobotu už klesnou teploty pod nulu. O víkendu bude jasná až polojasná obloha a nejnižší noční teploty klesnou k minus 4 stupňům. Oteplovat by se mělo podle meteorologů opět od pondělí.

"Nebezpečné podmínky pro řízení vozidel, některé vozovky mohou být nesjízdné. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy. Při jízdě autem nezapomenout na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla," doporučují meteorologové.

Související články

Další články