Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

SNĚHOVÁ KALAMITA přináší další problémy: Výstraha před povodněmi!

Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Předpověď počasí
Od nedělního rána na některých místech Česka ještě nepřestalo sněžit. Do Česka tak přišla pravá a nefalšovaná ladovská zima, na kterou se mnozí tolik těšili. Bohužel ale podle meteorologů a hydrometeorologického ústavu nevydrží dlouhou. Řidiči by si měli dávat pozor na náledí, na Moravě hrozí povodně kvůli rychlému tání sněhu a do konce týdne čekejme rapidní oteplení.

Hustá sněhová nadílka překvapila Česko. Ještě před dvěma dny na některých místech České republiky stoupala rtuť teploměrů k dvanácti stupňům nad nulou. V současné době jsou sice teploty příjemné, ale velké sněhové závěje komplikují řidičům život.

Meteorologové vydali výstrahu před náledím a na Moravě kvůli rychlému tání sněhu hrozí záplavy. Ladovské zimy, ze které se většina lidí radovala, si moc neužijeme, ke konci týdne se má rapidně oteplit.

"V noci na pondělí ve východní polovině území a na jihu Čech budou povrchy mokré po předchozích srážkách a tání sněhu namrzat a budou se tvořit zmrazky a náledí," varuje Český hydrometeorologický ústav.

Náledí se bude tvořit až do pondělí do devíti hodin. Varování platí pro Jihočeský, Pardubický, Kralovéhradecký, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj a Vysočinu.

V úterý očekávejme oblačno až polojasno, ráno místy mrznoucí mlhy. Od severozápadu přechodně až zataženo, na severu a severozápadě Čech místy slabé sněžení, jinde jen ojediněle, pod

300 m i déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, při malé oblačnosti kolem -12 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C.

Středa i čtvrtek se ponesou ve stejném duchu, ale od pátku by se mělo začít oteplovat. V pátek bude oblačno až zataženo, od západu místy déšť, nad 700 m sněžení. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -6 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C.

Související články

Další články