Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Snažíte se zhubnout a pořád to nejde? Těchto 10 chyb děláme nejčastěji!

Uvidíte, že to zvládnete!
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
Vánoce i Silvestr jsou za námi a jen málokdo se ubránil obžerství. Kapr, salát, chlebíčky a cukroví nás lákaly ze všech stran a výsledkem jsou kila navíc. Už jste se pustili do novoročního hubnutí? Dávejte si pozor, jak nabraná kila shazujete. Může se stát, že děláte tyto největší chyby!
  • Držíte špatnou dietu

Máte pár kilo navíc a jste naprosto odhodlaní, že vydržíte vše, jen abyste dosáhli štíhlé postavy a kil se rychle zbavili? Než se pustíte do nějaké diety, měli byste zvážit, jestli ji vůbec zvládnete. Zaměřte se spíše na pestré diety, u kterých nebudete tolik trpět a vydržíte je i několik měsíců. Pokud si sami nevíte rady s hubnutím, poraďte se se svým lékařem. Může vám předepsat lék, díky kterému vás nebudou honit chutě.

  • Z diety máte stres

Pokud jste si už vybrali správnou dietu, tak vám gratulujeme. Ale nezapomeňte na to, že vše začíná v hlavě. Pokud si myslíte, že když si při dietě dáte sladké ovoce nebo pečivo a nezhubnete, opravdu nezhubnete. Musíte dietě věřit a na všem, co dovoluje, si pochutnat. Pokud máte celou dobu stres a přemýšlíte o každém kilu navíc, tak je to rozhodně špatně.

  • Vyhýbáte se tučnějším výrobkům

Když chcete zhubnout, neznamená to, že musíte jíst vše jen bez tuku. Při dietě si můžete klidně dopřát i bílý tučnější jogurt nebo tvaroh s tukem do 3 %. Lehčí verze jogurtů mají sice snížený obsah tuku, ale jsou různě dochucovány. Někdy jsou tak v závěru ještě tučnější než normální jogurt.

  • Ovoce si dáte klidně i večer

Ovoce je přece lehké a zdravé a rozhodně po něm nemůžeme přibrat. Tak to je velký omyl! Pokud si dopřáváte ovoce po celý den, měli byste si to rychle rozmyslet. Ovoce je sice zdravé, ale také kalorické. Doporučuje se jíst jen v dopoledních hodinách nebo před sportem.

  • Chci zhubnout? Tak to vejce ani náhodou!

Tak tohle je další chyba, kterou dělá většina z nás při hubnutí. Naopak! Odborníci se shodují na tom, že vejce je ideální potravinou při dietě. Má dostatek bílkovin a není tak kalorické. Takže si ho dejte pěkně k snídani a nevyhýbejte se mu.

  • Žádné tuky!

Tuku se chceme zbavit, takže se mu přece vyhneme velkým obloukem. To je ale jen další z chyb! Tuku bychom se ani při dietě neměli vyhýbat. Samozřejmě, že si neosmažíte sýr, ale třeba olej do salátu vám jen prospěje. Další tuk, na kterém si klidně můžete pochutnat, najdete v bílém jogurtu, rybím mase, v různých druzích ořechů nebo semínkách. Tento tuk je zdravý, takže se nemusíte bát, že by vám nějak uškodil.

  • Když budu pít hodně vody, zhubnu!

Tohle je jeden z největších omylů, který dělají Češi při hubnutí. Samozřejmě je důležité, abyste pili hodně vody. Ale tím, že budete zavodňovat organismus, rozhodně nezhubnete a kalorie nespálíte. Při dietě byste ale samozřejmě měli pít čistou vodu a nic slazeného.

  • Pravidelně chodím do fitka, tak můžu jíst cokoliv

Cvičení je při hubnutí velmi důležité. Pokud se budete pravidelně hýbat, samozřejmě zhubnete jednodušeji. Neznamená to ale, že můžete jíst cokoliv. Úprava jídelníčku je velmi důležitá. A pokud si dáte k obědu knedlo, zelo, vepřo a k večeři párek v rohlíku, tak můžete cvičit klidně každý den, ale nebude vám to k ničemu.

  • Když si nedám oběd, tak rychleji zhubnu

Ten, kdo chce zhubnout, má někdy tendenci vůbec nejíst. Ale to je to nejhorší, co můžete pro svoje tělo udělat. Možná si myslíte, že se vaše břicho zmenšilo a cítíte se lépe, ale to je jen dočasný stav. Vynechání jídla během dne není dobré. Raději snižte příjem kalorií. Pokud budete jídla vynechávat a trápit tak žaludek, zaděláváte si na velký zdravotní problém.

  • Když si jídlo rozdělím na několik porcí, rozhodně neztloustnu

Tak to je velký omyl! Je dobré se samozřejmě nepřejídat a jíst menší porce. Ale pokud si rozdělíte jídlo třeba na 6 menších porcí, nezaručí vám to štíhlou postavu. Více se dozvíte na www.nebuduobezni.cz.

Související články

Další články