Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Smutný život a tragická smrt Judith Barsi: Dětskou hvězdu týral otec alkoholik, nakonec ji zabil

Smutný život a tragická smrt Judith Barsi: Dětskou hvězdu týral otec alkoholik, nakonec ji zabil
Zdroj: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
+ Dalších 6 fotografií
neštěstí
O dětské herecké hvězdy všeobecně panuje strach. Často se stává, že neunesou slávu a s ní související pozornost, propadají drogám či alkoholu a některé z nich si sáhnou i na život. Jen málokdy se ovšem stává, že slávu vlastního dítěte neunese rodič. To přesně se stalo herečce Judith Barsi. Ta odmalička zářila v různých reklamách, seriálech a filmech, její otec alkoholik na ni ale hrdý nebyl. Týral ji i její matku, oběma vyhrožoval smrtí a svým slovům nakonec dostál...

Jen jednou za léta se najde skutečně extrémně talentovaná dětská hvězda, která dokáže vše, co po ní filmaři chtějí. Přesně takovým zázračným dítětem byla Judith Barsi, která se narodila roku 1978 a už o dva roky později se poprvé objevila v televizi.

Judith byla krásná, měla hlásek jemný jako samet a při natáčení dělala vždy přesně to, co po ní bylo požadováno. Zbožňovali ji všichni, od tvůrců reklam po filmové režiséry. Jen jeden člověk ji ve skutečnosti nenáviděl, tím byl bohužel její vlastní otec József Istvan Barsi.

Prostřednictvím televizních obrazovek Barsi okouzlovala diváky a mohlo se zdát, že jako dětská hvězda má pohádkový život. Když ale z natáčení přišla domů, zažívala trápení a muka. Kvůli otci byl její život opravdovou noční můrou.

Za zavřenými dveřmi

Na placu zářila malá Judith vždy jako sluníčko, když ale přišla domů, do domova, který její rodiče postavili za peníze, které herectvím vydělala, její oči se často zalévaly slzami. Čím slavnější byla, tím větší peklo jí i její matce dělal na alkoholu závislý otec.

Nebylo neobvyklé, že József vyhrožoval své dceři i manželce smrtí, vždy dodával, že jakmile je zabije, sám spáchá sebevraždu. Alkohol pil jako smyslů zbavený a celkem třikrát byl zatčen za řízení v opilosti.

Maria Virovacz, matka Judith, se rozhodla v roce 1986 nahlásit manžela na policii. Udala, že ji i dceru týrá, napadá a vyhrožuje jim. Vyšetřovatelé ovšem neshledali ani na jedné z nich žádné známky fyzického napadení, a tak se nakonec, ač zoufalá a nerada, rozhodla stáhnout obvinění.

Konec pití alkoholu

Ačkoliv se po obvinění ze strany své ženy rozhodl József přestat s pitím, jeho agrese mírnější nebyla. Dceři i manželce stále vyhrožoval, mluvil o tom, že jim podřízne hrdla a pak podpálí dům. Před Mariou dokonce schoval dopis o úmrtí příbuzného z Maďarska, jen aby zabránil jejímu odjezdu.

Teror pokračoval a na Judith se začal podepisovat. Malá herečka své kamarádce řekla, že po ní otec hodil pánev, trefil ji do nosu a začala krvácet. Ze stresu začala přibírat a lidé z jejího okolí si všimli, že sama sobě trhá řasy. Když se před svým agentem zhroutila, byla poslána k psycholožce. Ta psychické i fyzické týrání okamžitě odhalila a povolala na pomoc příslušné úřady.

Slib, který přinesl smrt

Úřady se o Judith a její rodinu přestaly zajímat ve chvíli, kdy Maria sociální pracovnici slíbila, že od násilnického manžela odejde. Žádost o rozvod skutečně vyplnila, obávala se ale, že konec manželství pro ni bude znamenat i ztráty na majetku. Nechtěla přijít především o dům a o rodinné cennosti. Tímto váháním sobě i dceři podepsala ortel.

Psal se 25. červenec 1988, když policie našla v domě v Los Angeles 3 těla. József své ženě i dceři vyhrožoval smrtí léta, svým slovům nakonec dostál. Desetiletá Judith Barsi a její matka Maria byly nalezeny zastřelené a polité benzínem. Bezvládné tělo otce pak bylo nalezeno v garáži s prostřelenou hlavou. Malá dětská hvězda byla pohřbena společně s maminkou na hřbitově Forest Lawn Memorial Park v Hollywood Hills.

Památku nadané herečky, jejíž život skončil příliš brzy a tragicky, si lidé mohou dodnes připomínat filmy a seriály, jako jsou například Čelisti: Odplata, Tygří oči, Slamdance či Cagneyová a Laceyová a Na zdraví.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy