Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Smutný příběh prvních dětí špindíry Lucie: Sousedé z domu slýchali křik, Vanesku otec týral

Zdroj: TV Nova
+ Další 3 fotografie
tragédie
Špindíra Lucie z pořadu Výměna manželek 2021 dokázala diváky svým přístupem k domácím pracím a výchovou rozesmát i rozpálit vzteky doběla. Její děti neuměly ani základní hygienické návyky a ukázalo se, že zatímco v reality show vystupovala jako matka 4 ratolestí, ve skutečnosti jich má hned 8, první 4 jí ale byly odebrány. Příběh o prvních 3 dětech před lety popsal Rakovnický deník a Lucie do jeho redakce tehdy zaslala dopis, kterým vyvracela tvrzení sousedů. Ti říkali, že z domečku, ve kterém tou dobou pětičlenná rodina žila, často slýchali křik.

Špindíře LuciiVýměny manželek a jejímu partnerovi bylo jen 22 let, když byli rodiči 3 dětí a žili v domečku ve Hředlích u Rakovníka. Soužití rozhodně nebylo žádnou idylkou a otec dětí byl agresor. „Matka v půli července zjistila, že nejmladší z dětí má na hlavě povrchová zranění a podlitiny a odjela s ním k vyšetřením do rakovnické nemocnice. Odtud dítě převezla rakovnická záchranka do nemocnice kladenské, kde se lékařům zranění děvčátka nelíbila, a tak byla o případu informována policie,“ uvedl tehdy pro Rakovnický deník někdejší mluvčí rakovnické policie René Černý.

Rodina tvrdila, že zranění si holčička přivodila pádem z postýlky. Znalecký posudek ovšem toto tvrzení vyvrátil a otec pod tíhou důkazů přiznal, že dceři ublížil. Nejstaršímu dítěti, Péťovi, bylo tou dobou 2 a půl roku a podle dostupných informací trpěl srdeční chorobou. Prostřední dítě, holčička, bylo zdravé a nejmladší Vaneska, které otec ubližoval, měla jen půl roku a podle tvrzení Lucie downův syndrom.

Lucii a jejího tehdejšího partnera sledovaly úřady dlouhodobě a všechny tři děti, později i čtvrté, které v době, kdy se tato situace odehrála, ještě nebylo na světě, odebraly. Rakovnickému deníku pak písemné vyjádření s velmi špatným pravopisem poskytla i sama Lucie.

Přiznání

Ukázalo se, že rodina žila ve všeobecně příšerných podmínkách. „V pronajatém domku bez elektřiny a s hrůznými podmínkami ve Hředlích na Rakovnicku jsme žili od roku 2006. Pak v roce 2007 jsem otci porodila dceru Vanesku. Vaneska mi byla po porodu odebrána kvůli nízké váze a downovu syndromu do Motola na JIP. Hospitalizovaná byla do 17. května, poté byla propuštěna do domácí péče pod dohledem sociální pracovnice,“ vysvětlovala Lucie.

„Vaneska dobře prospívala, byla čilá. 25. srpna byl otec doma sám s Vaneskou, Natálií a Péťou a já musela nutně odjet. Když jsem dorazila po 15. hodině, tak mi otec oznámil, že Natálka a Péťa převrátili s Vaneskou postýlku, že na ní ležela. Tak mi řekl, abych jela s mými rodiči do nemocnice na chirurgii,“ popisovala tehdy.

V nemocnici holčičku odmítli ošetřit. „Řekli mi, že ji neošetří, že jí dají záchrannou službu na Kladno. Vaneska byla hospitalizovaná na dětském oddělení, paní doktorka zavolala policii. Ti mě vyslechli a odvezli do Hořesedel na focení. Tam dorazil soudní znalec a vůbec se k tomu nevyjádřil. Pak byl přítel předvolán na kriminální oddělení Rakovník,“ řekla Lucie z Výměny manželek.

„Po čtyřhodinovém výslechu se přiznal, že jí dal na každou tvářičku facku a hodil ji na postel. Když jsem se ho ptala, proč to udělal, tak mi řekl, že mu ruply nervy z jejího pláče, že ho to moc mrzí a že už to nikdy neudělá,“ napsala Lucie a dodala, že její partner děti jinak nikdy nebil, že jako jejich matka by to musela vědět.

Související články

Další články