Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Smutný pohled na vážně nemocnou Céline Dion: Zpěvačka bojuje se vzácnou chorobou

Zpěvačka Céline Dion se změnila k nepoznání.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Choroba

Kanadská zpěvačka Céline Dion (55) musela zrušit část svého evropského turné, jelikož trpí vzácným neurologickým onemocněním. Již v prosinci minulého roku se na svých sociálních sítích rozpovídala o své nemoci vyznačující se křečemi a ztuhlostí svalů, která se nedá léčit. Její průběh se dá pouze zmírnit a oddálit, jak píše The Guardian. 

Zpěvačka Céline Dion v posledních letech razantně zhubla a fanoušci se obávali o její zdraví. V prosinci 2022 zpěvačka prostřednictvím Instagramu oznámila, že musí posunout své evropské turné, jelikož jí lékaři diagnostikovali vzácné neurologické onemocnění zvané Stiff-person syndrom, který způsobuje ztuhlost svalů a neschopnost ovládat své pohyby.

„Už delší dobu se potýkám se zdravotními problémy a je pro mě těžké o nich mluvit. Nedávno mi zjistili Stiff-person syndrom, který postihuje tak jednoho člověka z milionu. Mám kolem sebe skvělé doktory, kteří se mi snaží pomoci. Onemocnění stále sledujeme, ale už víme, že způsobovalo všechny ty křeče, kterými jsem v poslední době trpěla,“ nechala se slyšet v emotivním videu.

Křeče ovlivňují její život

Původně to vypadalo, že budou koncerty z února 2023 jen přeložené. Podle webu The Guardian jsou však nakonec zrušeny úplně. „Bohužel, křeče ovlivňují každý aspekt mého každodenního života, někdy způsobují potíže při chůzi a nedovolují mi používat hlasivky ke zpěvu tak, jak jsem zvyklá,“ přiznala dále Céline.

Syndrom se nedá vyléčit. Lékaři jen dovedou zmírnit jeho průběh a symptomy. Choroba ovlivňuje pohybové schopnosti natolik, že se během záchvatů stává z člověka živá socha - osoba o sobě ví, ale nemůže řádně ovládat své svaly, jak stojí na webu Česká a slovenská neurologie a neurochirurgie.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy