Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Smutný osud Whitney Houston: Zpěvačka s božským hlasem a ďábelskou závislostí

+ Dalších 6 fotografií
příběh
Whitney Houston je legendou. Jejím zpěvem se inspirovala spousta známých tváří, i sama Beyoncé prohlásila, že Whitney byla jejím dětským vzorem a že každá správná zpěvačka by chtěla zpívat tak, jak zpívala ona. Byla průkopnicí, která otevřela dveře do světa hudby dalším afroamerickým umělcům. Její život ale nebyl lehký a svou vinou odešla až příliš brzy.

Whitney Elizabeth Houston se narodila 9. srpna 1963 v New Jersey. Její otec byl voják a její matka zpěvačka Cissy Houston. Whitney měla talent v krvi a byla to právě Cissy, kdo v ní probudil touhu stát se zpěvačkou. Whitney s sebou brala na své koncerty a několikrát ji vzala i na pódium, kde si spolu zazpívaly. Legendární zpěvačce bylo teprve 14, když dostala svou první nabídku na kontrakt, tu však musela odmítnout, protože si její matka přála, aby dokončila školu.

Její první album vyšlo v roce 1985. Společně s ovacemi však přišly i výčitky, že Whitney opustila svou černošskou kulturu, aby se zalíbila svým bílým posluchačům. S touto kritikou se pak musela vypořádávat do konce života.

V roce 1992 si vzala jazzového zpěváka Bobbyho Browna a jen o rok později mu porodila dceru Bobbi Kristinu Brown. V manželství s Bobbym setrvala čtrnáct let, jejich vztah byl však plný konfliktů a především drog. Závislosti na omamných látkách se Whitney nikdy zcela nezbavila, i když se o to několikrát pokoušela.

V roce 2002 Whitney po letech popírání otevřeně přiznala, že užívá marihuanu, kokain, holduje alkoholu a zneužívá léky na předpis. V roce 2010 se nechala slyšet, že se svých závislostí zbavila, spekulovalo se ale, že příliš pravdy na tom není. O dva roky později byla nalezena bezvládná ve vaně v hotelovém pokoji. Záchranáři se pokoušeli Whitney 20 minut oživovat, jejich pokusy byly bohužel marné a Whitney byla prohlášena za mrtvou. Příčinou smrti bylo selhání srdce v důsledku předávkování kokainem.

Její nezaměnitelný hlas se projevil nejen na řadě alb, ale především při soundtracku k filmu Osobní strážce. Hit I Will Always Love You jí zajistil nehynoucí slávu, která její památku provází dodnes. Spolu s legendární rolí, kterou ve filmu ztvárnila, a hitem, který se dodnes hraje na svatbách a nechybí na žádném zamilovaném playlistu, si vysloužila titul hvězdy nejzářivější.

Související články

Další články