Jak se z jedné banální příhody může stát fatální zranění s doživotními následky, o tom může vyprávět čtyřiapadesátiletá matka šesti dětí ze Skotska. Lou Japp před několika měsíci uklouzla ve sprše, když chtěla vyběhnout zvednout zvonící telefon, a poranila si během pádu hlavu.

Po převozu do nemocnice na vyšetření se jí ale do tkáně dostala infekce a Lou bojovala o život. Několik dní byla v kómatu a doktoři se ji i poté snažili udržovat v umělém spánku, ale infekci nedokázali zastavit a Lou přišla téměř o půlku obličeje.

Spolu s nekrotickou tkání jí museli odebrat oko a půl tváře, a protože hrozí, že by i po transplantaci mohlo její tělo reagovat negativně, doktoři jí novou tvář vrátit nemohou. Podstoupila již třicet operací a žádná z nich nebyla úspěšná natolik, aby se povedla kompletní rekonstrukce obličeje.

Matka šesti dětí tedy čeká na zázrak v podobě nové silikonové masky, která by jí vrátila podobu. Bojí se vycházet ven, ale hlavně si přeje, aby jí vrátili tvář kvůli dětem, které měly z matky prve strach. Lékaři již našli způsob, jak masku vytvořit, a pomocí speciálního lepidla si ji bude nanášet každý den. Ovšem její výroba ještě pár týdnů potrvá. Nicméně pro Lou to znamená naději na nový život.