Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Smutný osud postižené Janičky (8): Tatínek Marián (†43) jí zahynul v dodávce smrti

Smutný osud postižené Janičky (8): Tatínek Marián (†43) jí zahynul v dodávce smrti
Zdroj: YouTube/zlavomat
+ Dalších 8 fotografií
slovensko
Celé Slovensko je doslova otřeseno tragickou nehodou, která se stala před pár dny na silnici u Liptovského Trnovce. Cestou na výlet se devítičlenná posádka minivanu srazila s protijedoucí dodávkou. Zahynuli čtyři kluci, nadějní fotbalisté, a otec Marián (†43), po kterém zůstala manželka, dvě děti, postižená Janka (8) a jediný přeživší z kluků Majko. Nejmladšího z chlapců v inkriminovanou dobu zachránila dětská sedačka. Život Mariánovy rodiny se během pár sekund obrátil vzhůru nohama.

Pohodová dovolená se změnila v rodinnou tragédii, když se v deštivém počasí parta dvou tatínků a kupy dětí vydala na výlet. Po cestě u Liptovského Trnovce havarovali a při příšerné nehodě jich pět zahynulo.

Oliverek (†11), Tadeášek (†11), Tobiášek (†10) a Davídek (†6), a jeden dospělý přišli o život. Šlo o Mariána (†43), jehož syn Majko jako zázrakem přežil v autosedačce. Ještě ve středu ráno dávala spokojená rodina snímek na sociální sítě s tím, že se těší na výlet. O pár minut později byli na místě mrtví.

Postižená dcerka Jana potřebuje pomoc!

Po Mariánovi zůstala manželka, dvouletý Majko a osmiletá Janička. Marián byl hlavou rodiny a snažil se dělat vše proto, aby se jeho nejbližší měli v životě dobře. Nyní navždy odešel a rodina se ocitla bez důležitého člena, který zajišťoval vše potřebné.

Vdovu nyní čeká nelehká starost o hendikepovanou dceru, která potřebuje neustálou péči. Janka o sobě neví, nedokáže komunikovat a nemluví. Malá Jana, která se statečně bije se svým nelehkým osudem, by potřebovala absolvovat rehabilitace a jezdit na rehabilitační pobyty. Pak je naděje, že by se její stav mohl trochu zlepšit. "Příčinou postižení je série příhod během porodu," informuje web Topky.sk Šlo o prasklou pupeční šňůru, kolaps při porodu a následné oživování, které způsobilo mozkovou obrnu a spastickou kvadruparézu s přidruženou epilepsií...

Pomoct můžete i vy! Rodina vyhlásila sbírku na zlavomat.sk, kam lidé poslali rodině už téměř 15 tisíc eur, tedy necelých 400 tisíc korun.

Na pomoc pozůstalým byl také zřízen transparentní účet, na který můžete přispět i vy: Číslo účtu je SK52 0200 000­0 0017 8421 5­556.

Související články

Další články