Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Smutný osud Miloše Kopeckého: Starší dcera skončila v léčebně, mladší se zabila

Smutný osud Miloše Kopeckého: Starší dcera skončila v léčebně, mladší se zabila
Zdroj: Facebook/Zlatá šedesátá
+ Další 3 fotografie
těžký život
Vynikající herec Miloš Kopecký byl v roli zástupce primáře Štrosmajera největší hvězdou seriálu Nemocnice na kraji města. Zazářil i coby Horác Badman v komedii Limonádový Joe. Kopecký byl známý i svou slabostí pro ženy. Byl otcem dvou dcer, se kterými si vztah komplikoval právě svými četnými zálety. Obě dvě potkal těžký osud - mladší po něm zdědila vážnou nemoc, starší se rozhodla pro sebevraždu.

Miloše Kopeckého, který by 22. srpna slavil 97. narozeniny, máme všichni v paměti jako vtipnou, sarkastickou hvězdu s obrovským hereckým nadáním. Hvězdou velkého rozměru herec byl, nicméně v soukromí byl velmi stydlivým mužem, bojujícím s nejednou nemocí

Vedle desítek dalších významných rolí vyčnívala ta v Nemocnici na kraji města. V lecčems tvrdý, v jádru ale dobrák. Takový byl zástupce primáře Josef Štrosmajer.

Ve skutečném životě to měl Kopecký nesmírně těžké. Zdědil maniodepresivní psychózu, která mu velmi komplikovala život. Trápily jej obrovské propady psychiky, upadal do pasivity a byly momenty, kdy nebyl schopen žádné činnosti.

Osud jej ale nehodlal šetřit ani poté, co se svou první manželkou, herečkou Stellou Zázvorkovou, přivítali na svět dceru Janu. Když se Zázvorková s Kopeckým rozešli, jejich dcera to vnímala velmi těžce. Páchala demonstrativní sebevraždy, z nichž ta poslední se jí stala osudnou. Herečka, která se nečekaně zdržela v divadle, našla svou patnáctiletou dceru v bytě páchnoucím po puštěném plynu mrtvou

Zcela idylický život nemá ani hercova druhá dcera Barbora, již měl Kopecký se čtvrtou manželkou, baletkou Janou Křečkovou. Barbora se slavného otce snažila zapírat, styděla se za něj. Navíc ji velmi mrzelo, že spíše než o rodinu se herec staral o práci a o milenky. A doma byl jen zřídkakdy.

Nešťastná Barbora, u níž se taktéž projevila maniodeprese, se již na střední škole rozhodla pro útěk z domova. Rodina ji nakonec přemluvila k tomu, aby se s nemocí léčila.

Na stavu Miloše Kopeckého se pochopitelně všechny rány osudu velmi podepsaly. Ke konci života mu v boji s nemocí nepomáhaly ani elektrošoky, na které pravidelně docházel. Velký herec zemřel 16. února 1996 v psychiatrické léčebně v Bohnicích ve věku nedožitých 74 let.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy