Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Smutný osud Marie Motlové: Babi Homolková kvůli vzhledu propadla alkoholu

Smutný osud Marie Motlové: Babi Homolková kvůli vzhledu propadla alkoholu
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Další 4 fotografie
Homolkovi

Milovníkům série filmů o Homolkových s názvy Ecce homo Homolka, Hogo fogo Homolka a Homolka a tobolka se do paměti nesmazatelně zapsala Marie Motlová (†67). Ta hrála babi Homolkovou, a ačkoli ve své roli hýřila vtipem, její osud nebyl šťastný. Měla totiž komplexy ze svého vzhledu, které utápěla v alkoholu.

Marii Motlovou lákalo herectví už od dětství, velký vzor měla ve svých tetách, které hrály v ochotnických představeních. I když ji srdce táhlo na jeviště a před kamery, rozhodla se vystudovat medicínu a později začala pracovat jako zdravotní sestra.

Touha po herectví nakonec u Motlové převládla a za války v Praze studovala na dramatickém oddělení konzervatoře, kterou absolvovala roku 1943. Dlouho se věnovala pouze divadlu, před kameru se poprvé postavila až v roli babi Homolkové.

Alkohol

Kariéru Marie Motlové poznamenala nízká sebedůvěra. Herečka se považovala za ošklivou, myslela si, že nemá pěkný obličej a že je příliš malá a korpulentní. Aby tyto pocity zahnala, začala sahat po alkoholu. Kvůli nadměrnému pití byla vyhozena z Národního divadla a musela se vrátit na menší jeviště.

Kromě závislosti na alkoholu trápily Motlovou i finanční potíže, podle herečky Antonie Hegerlíkové totiž neuměla hospodařit s penězi a co si vydělala, to zase rychle utratila.

Bolesti

Poslední měsíce života Marie Motlové nebyly nikterak veselé. Herečku trápily otékající nohy a otevřené bércové vředy, které jí velmi ztěžovaly chůzi. Legendární babi Homolková do hereckého nebe odešla 26. srpna 1985 v 67 letech.

Související články

Další články