Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Smutný osud: Jiřího Pomeje rakovina posílá do invalidního důchodu

Jiří Pomeje
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Z pohledu tabulek je pomalu ještě jinoch a kdyby ho nepotkal dvojnásobný boj se zákeřnou nemocí, nárok na penzi by měl až za víc než dvanáct let. Jiří Pomeje (53) do ní ale může už nyní!

Jak jsme několikrát informovali, celoživotní „kecal“, který nikdy nezavřel ústa (snad ani ve spánku), přišel o hlasivky. Dostal sice umělou protézu, ale ani s ní už nebude nikdy moci dabovat, což byl největší zdroj jeho příjmů.

„Přišlo se na to, že kvůli následku nemoci má nárok na invalidní důchod,“ řekl eXtra.cz zdroj blízký jedné z nemocnic, kde se Pomeje léčil. Je prý dobře obeznámený s případem i s běžnou praxí při těchto diagnózách.

On sám to zatím nijak nezjišťoval. „Nic o tom nevím. Já chci hlavně makat. I když samozřejmě nevím jak, celý život jsem se živil hlasem,“ krčí Jiří Pomeje rameny.

Naštěstí se nemusí nijak moc bát o svou existenci. Pevnou oporu má v nerozlučném parťákovi Pavlu Páskovi, který mu zatím zajišťuje živobytí ze svého. Ale mít nějakou státní jistotu, to by určitě nemělo být k zahození. Zvlášť by to mohlo částečně uklidnit situaci stran jeho manželství s Andreou, které se nachází v hluboké krizi a vypadá to na rozvod.

Související články

Další články