Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Smutný konec Věry Bílé (†64): 16 měsíců po její smrti se objevily další velké dluhy

Věra Bílá
Zdroj: Nikita Rublov
+ Dalších 12 fotografií
FINANCE
Podzim života sice hlasově skvěle vybavené, ale jinak kontroverzní romské zpěvačky Věry Bílé (†64) nepatřil vůbec k těm nejšťastnějším. Z piedestalu slávy padla na existenční dno, bydlela na ubytovně a postupně v hlubokém žalu pohřbila milovaného syna i manžela. Nyní, šestnáct měsíců po jejím úmrtí, se ukazuje, že se stihla zadlužit i tam, kde se za normálních okolností prakticky zadlužit nedá.

Nezodpovědnost

O Věře Bílé bylo známo, že kdokoli k ní přijel na návštěvu, před tím nastavovala ruku se slovy, že je „chudá a vy bohatý, tak byste mi měl něco dát“. Kolují historky, že i v dobách, kdy vydělávala velké peníze, například koupila dva drahé mrazáky s odůvodněním, že ten druhý aspoň bude moci dát do zastavárny ve chvíli, kdy jí dojdou peníze do automatů.

Právě gambling a s tím související finanční nezodpovědnost ji připravily o pohodlí v obecním bytě, takže musela dožít na poměrně nuzné ubytovně.

Neuvěřitelná půjčka

I když už je to dlouho, co ji příbuzní a kamarádi pohřbili, stejně se nyní objevily další dluhy, které pozůstalé výrazně ovlivňují. Ověřila si to snacha Věry Bílé, „nevěsta“, jak jí říkala, která zjišťovala, jestli z písní hraných v rádiích nemohou dostat tantiémy její děti, vnuci uznávané zpěvačky.

„Pomáhal jsem jí informace ověřovat a ukázalo se, že nárok na tantiémy děti mají, má to ale malý háček. Věra si totiž od společnosti OSA brala docela velké zálohy. A ty zdaleka nejsou srovnané. Až se z toho, co by Věře náleželo, splatí dluhy, tantiémy dědicům začnou chodit. Umořit se také musí půjčka, ze které se částečně platil Věřin pohřeb,“ řekl eXtra.cz Bílé bývalý manažer Jan Beer

Talent

Ukazuje se tedy, že Věra dokázala při půjčování peněz přesvědčit i organizaci, která takové věci opravdu běžně (spíš vůbec) nedělá. Evidentně neměla talent jen na zpěv, ale i na to, jak získat peníze…

Související články

Další články