Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Smutný konec Jany Drbohlavové (†78) ze Saxany: Po mozkové mrtvici 4 roky utrpení

Smutný konec Jany Drbohlavové (†78) ze Saxany: Po mozkové mrtvici 4 roky utrpení
Zdroj: Profimedia.cz, archiv
+ Dalších 7 fotografií
Smrt legendy
Česko zasáhla zpráva o úmrtí herečky Jany Drbohlavové (†78), která proslula rolí učitelky Peškové z komedie Dívka na koštěti. Když před čtyřmi lety prodělala mozkovou mrtvici, život se jí obrátil vzhůru nohama. Musela se přestěhovat do domova s pečovatelskou službou v pražských Bohnicích. V posledních měsících už ani nejedla a nechodila.

Jana Drbohlavová (†78) bohužel rozšířila řady českého hereckého nebe. Zemřela v noci z neděle na pondělí. Její okolí mělo strach z nejhoršího už delší dobu.

Herečka totiž před čtyřmi lety prodělala mozkovou mrtvici, po které skončila v bohnickém domově důchodců. Tam o ni bylo postaráno, ale Drbohlavové už nezbývaly síly na práci. Začala špatně chodit a nezvládla si dojít ani nakoupit. V roce 2016 tak nadobro odešla z Divadla ABC a přestala se věnovat i dabingu.

Smutek v jednu dobu řešila alkoholem, to ji ale nakonec přešlo. Jako by z ní vyprchal všechen životní elán, smutnili tehdy přátelé...

Převoz do nemocnice

"Je na oddělení ležáků," přiznal eXtra.cz před měsícem hereččin exmanžel Ladislav Županič (76). Obavy neskrýval ani Jiří Krampol (81), kterého za Drbohlavovou dokonce ani nepustili. Prý měla zrovna den, kdy se naprosto ponořila do vlastního světa.

Naposledy vydechla ve spánku v Nemocnici pod Petřínem, kam ji z bohnického domova s pečovatelskou službou převezli.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy