Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Smutný důvod, proč se pokračování Dědictví muselo obejít bez prostopášné Irenky

Zdroj: archiv
+ Dalších 27 fotografií
Šok
Šárka Vojtková se v roli hérečky Irenky v již legendárním Dědictví aneb Kurvahošigutntág objevila teprve jako devatenáctiletá. Poprask, který se po uvedení filmu spustil, ji vyděsil natolik, že prchla do Itálie. Po návratu do rodného Brna o sobě dala vědět pouze jednou, jinak se zájmu straní. Když se točilo pokračování slavné komedie, Vojtkovou samozřejmě oslovili. Proč odmítla?

Bylo jí teprve 19 let, když si zahrála prostopášnou Irenku v komedii Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Pak pro Šárku Vojtkovou propuklo peklo.

Lidé si ji totiž spojili s rolí až příliš, a tak se pro ně stala sexuálním objektem. Jakmile vyšla na ulici, stala se terčem posměchu i nejapných urážek. Proto utekla do Itálie, tam se věnovala studiu jazyka, zaujal ji svět módního průmyslu a našla zalíbení v kosmetice a stylistice. Dařilo se jí dobře, ale stejně se nakonec vrátila do Brna.

Její návrat všechny vyděsil, protože se změnila k nepoznání. Nechala se notně upravit plastickými chirurgy a přítulnou Irenku v ní spatřoval už málokdo. V současné době vychovává syna a v Brně si založila malý kosmetický salon.

Před čtyřmi lety oslovili během příprav pokračování s názvem Dědictví aneb Kurva se neříká filmaři samozřejmě i Vojtkovou. Ta se však nakonec ve snímku neobjevila. Na postavu Irenky odkazovala pouze scéna soulože s Bohušem v podání Bolka Polívky (70) v jeho voze.

Vojtková nabídku odmítla s tím, že se jí nelíbil scénář. Podle jejího bezprostředního okolí však měla strach, aby se humbuk kolem ní nespustil nanovo. Už chce mít zkrátka klid, i když bylo v mládí herectví jejím velkým snem.

Související články

Další články