Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Smutné vzpomínky Magdy Vášáryové. S Milanem Lasicou před lety přišli o malého syna

Magda Vášáryová: S Milanem Lasicou před lety přišli o malého syna
Zdroj: showpix.cz
Předchozí Další
+ Další fotografie
NAROZENINY

Slovenská herečka a politička Magda Vášáryová slaví své 73. narozeniny. Tento rok však nebudou tak veselé jako kdykoliv jindy. Už je totiž neoslaví po boku svého milovaného manžela Milana Lasici, který zemřel letos v létě.

Slovenská herečka Magda Vášáryová se narodila do učitelské rodiny. Sama byla ve studiích velmi důsledná a vystudovala sociální psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Komenského.

Herecká kariéra Magdy Vášáryové

V dětství vůbec nesnila o kariéře herečky, spíše ji lákala vize spisovatelky. Nakonec ale ve svých patnácti letech natočila první film Senzi mama a poté se objevila ve snímku Marketa Lazarová. Tehdy jí ale natáčení sebralo mnoho času a mladičká Magda neměla čas na rodinu ani na školu, ve které ji málem nepustili k maturitě. Vášáryová v té době chtěla s herectvím dokonce seknout, ale nakonec vše dokázala skloubit dohromady.

Snímek Marketa Lazarová se těšil velké oblibě, stejně tak jako samotná začínající herečka, které se filmové nabídky začaly hrnout ve velkém. K jejím dalším významným filmům patří Radúz a Mahulena, Na kometě nebo Zbehovia a pútnici od režiséra Juraje Jakubiska. Nejznámější rolí, kterou si Vášáryová střihla, je paní správcová v Menzelově Postřižinách.

Magda Vášáryová však nebyla jen filmovou, ale také divadelní herečkou. A na obou scénách jí to šlo opravdu výborně.

Politička Magda Vášáryová

Ovšem Vášáryová je všestrannou ženou, a tak zabrousila i do politiky. Dokonce jednu dobu kandidovala na post slovenské hlavy státu. Pět let byla velvyslankyní Slovenska v Polsku a také byla tajemnicí slovenského ministerstva zahraničí. Jako poslankyně obhájila i svůj mandát za Slovenskou demokratickou a křesťanskou unii – Demokratickou stranu.

Její sestrou je oblíbená slovenská herečka Emília Vášáryová, na kterou si ještě na studiích dělal zálusk právě Milan Lasica, který s ní chodil do stejné třídy. S Magdou se Milan znal odmala, dlouho ale byli jen známí, které od sebe dělil osmiletý věkový rozdíl, což se v té době zdálo být velkou překážkou.

Magda Vášáryová a Milan Lasica

Zamilovali se do sebe až v hereččiných třiceti letech. Do té doby jí Milan Lasica tykal, ona mu však vždy vykala. „Byla jsem mladší a vždy jsem ho pozdravila: Dobrý den, pane Lasica, a on na mě: Servus, Adika!“ vzpomíná Vášáryová.

Společně pak tvořili milující manželskou dvojici a Vášáryová jim na svět přivedla dvě dcery – spisovatelku a scenáristku Hanu a podnikatelku Žofii.

Postihla je však také jedna velká tragédie, kdy se jim předčasně narodil chlapeček, který chvíli nato bohužel zemřel. Manželé ale dokázali společně tuto velkou ztrátu překonat a jejich láska jim vydržela až do úplného konce.

Milan Lasica svou milovanou manželku opustil letos v létě, přímo na jevišti, když odehrál své představení. Při závěrečné děkovačce měl zástavu srdce a nečekaně odešel do hereckého nebe.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy