Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Smutné výročí: Dnes jsou to 4 roky od tragického úmrtí Ivety Bartošové

Před čtyřmi roky se Iveta Bartošová rozhodla skoncovat se životem.
Zdroj: facebook.com
+ Další 3 fotografie
Dnes jsou to přesně čtyři roky od doby, kdy spáchala sebevraždu zpěvačka Iveta Bartošová. Pod koly vlakové soupravy ukončila svůj život 29. dubna 2014 nedaleko svého domova v pražské Uhříněvsi.

Iveta Bartošová patřila ke stálicím českého hudebního nebe od konce 80. let. Celkem třikrát zvítězila v anketě Zlatý slavík, stala se hvězdou řady muzikálů a těšila se velké popularitě bez přestávky takřka třicet let. Zatímco profesně se jí dařilo vesměs celou kariéru, v soukromí bojovala s řadou démonů.

Blonďatá diva se snažila dlouhé roky vypořádat se svou závislostí na lécích a alkoholu. Z obojího ji bohužel nedokázal dostat ani jeden z jejích partnerů. Naopak, s každým dalším přibývajícím vztahem jako by se zpěvaččina psychická i fyzická kondice zhoršovala. Tomu jako by odpovídala i její volba dne, kdy se ke smutnému činu sebevraždy odhodlala. Učinila tak totiž přesně v den narozenin jejího druhého manžela Josefa Rychtáře (59).

Zpěvačka po sobě zanechala nejen zdrcené fanoušky, ale především syna Artura, kterému napsala vzkaz na rozloučenou. „Miluju Tě nade vše. Jsi dospělý a neztratíš se. Odpusť mi, já už nemám sílu jít dál. Dům je tvůj a peníze, které mi zbyly, taky. Miluju tě. Tvoje máma.“

V posledních letech svého života plnila stránky novin a časopisů častěji než jakákoliv jiná celebrita. Snad každého, kdo sledoval její životní osud v bulvárních médiích, muselo napadnout, že by si Iveta spíš než nátlak a posměch novinářů zasloužila odbornou pomoc. Bohužel ji nestihla včas vyhledat a skončila tragicky.

Bartošová byla hlavním prodejním tahákem většiny českých bulvárů také dlouho po své smrti. Řešil se její pohřeb, otázka dědictví, osud jediného syna Artura, ale i podíl jejího manžela na jejím duševním stavu.

Dnes jsou to právě čtyři roky od smutného dne, kdy si zpěvačka sáhla na svůj život. Nezbývá než doufat, že se po letech konečně dočká zaslouženého odpočinku a že na ni budou fanoušci s odstupem času vzpomínat kvůli její hudbě, a nikoliv kvůli excesům, které předváděla v reality show, jíž byl její život několik posledních let.

Související články

Další články