Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Smutné tajemství zesnulého Waldemara Matušky: Tragicky přišel o dvě malé dcery

Od smrti zpěváka Waldemara Matušky dnes uplyne 9 let.
Zdroj: facebook.com
+ Další 4 fotografie
Zpěvák a herec Waldemar Matuška, od jehož úmrtí dnes uplyne devět let, během prvního manželství čelil obrovské ztrátě. Zřejmě chyba v očkování tehdy připravila o život jeho dvě malé dcerky – dvojčátka. Co se tehdy vlastně stalo a jak se zpěvák s tragédií vyrovnával?

Waldemar Matuška tehdy žil se svou manželkou Jiřinou Šťástkovou na Karlovarsku. Dařilo se mu v rodinném životě a stal se otcem dvou dcer – dvojčat. Ty ale kvůli chybě lékařů zemřely.

„V Karlových Varech tehdy podávali špatnou látku proti neštovicím. Byly to holčičky, které během dvou měsíců na klinice zemřely. Vím, že tam Walda tehdy vlítnul a rozkopal jim to tam,“ uvedla zpěvačka Eva Pilarová, která byla Matuškovou dlouholetou kamarádkou.

Zpěvákovi se po tragédii rozpadlo manželství, a tak byl rád, že dostal nabídku jít zpívat do Prahy, kde se na strašlivou tragédii snažil zapomenout.

Otec nejistý

O jeho dětství se toho moc neví. Jeho maminkou byla operní zpěvačka Mia Malinová a vychovával ho vězeňský dozorce Malina. Zda byl zpěvákovým otcem, není známo, ale povídalo se, že jej zplodil cikánský houslista jedné cimbálové kapely.

Sám Matuška ovládal hru na několik hudebních nástrojů a vyučil se sklářem. Jeho kariéra odstartovala v době, kdy Suchý hledal zpěváka do Semaforu. Tam se později s Evou Pilarovou a Karlem Štědrým stali hvězdami.

Zpěvák i herec

Stal se prvním Zlatým slavíkem a fenoménem. Jeho popularita mu zaručila úspěchy i na hereckém poli. Objevil se hlavně ve filmech, v nichž uplatnil pěvecký talent. Zahrál si například v muzikálech Kdyby tisíc klarinetů, Noc na Karlštejně nebo v komedii Limonádový Joe.

Matuška sklízel obdiv u žen a po jeho boku se jich vystřídalo mnoho. S první manželkou Jiřinou měl ještě syna Miroslava. S druhou manželkou Hanou žil jen několik let. Následoval vztah s herečkou Jitkou Zelenohorskou a poté manželství s životní partnerkou Olgou Blechovou. S tou měl syna Waldemara.

Emigrace a konec života

Kvůli Olze opustil v roce 1986 Českoslo­vensko a emigroval do USA. To překvapilo nejen hlavy státu, ale i jeho fanoušky. Režim následně zakázal jeho písně a také mu byl odebrán titul zasloužilého umělce. Na Floridě žil i po revoluci a do vlasti se vracel jen zřídkakdy. Zemřel 30. května 2009 na zápal plic a selhání srdce.

Související články

Další články