Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Smutné tajemství: Nejlepší fotky Česka, které berou za srdce

Zdroj: Czech Press Photo
+ Dalších 10 fotografií
neskutečné fotky
Czech Press Photo zná své vítěze. Nejvíce ze všeho šokovala porotu orangutaní matka, která držela v náručích své umírající mládě. Fotky pořídil fotograf Lukáš Zeman v národním parku Tanjung Puting. Které další fotky získaly ocenění?

„Členové letošní mezinárodní poroty mají za sebou dlouhé perné tři dny, ve kterých velmi důsledně procházeli a hodnotili tisíce přihlášených snímků. Vedli mezi sebou vášnivé debaty, ale na oceněných fotografiích se ve finále shodli. Porota byla velmi přísná a preferovala kvalitní žurnalistické snímky s globálními tématy s hlubším přesahem," uvedla Veronika Souralová, ředitelka Czech Press Photo.

V kategorii Aktualita zvítězil snímek Michala Čížka (AFP), na kterém zachytil premiéra Andreje Babiše hned po jeho vyhraných volbách. Na pro některé bizarním snímku vyjadřuje poděkování šéfovi kampaně Marku Prchalovi.

Lidi velmi zasáhla fotka orangutaní matky, která drží v náručích své umírající mládě. Fotku pořídil na ostrově Borneo fotograf Lukáš Zeman. Do letošního dvacátého čtvrtého ročníku se přihlásilo 430 fotografů, kteří porotě přednesli 6 456 fotografií.

„Letošní ročník Czech Press Photo byl plný překvapení, zejména co se týká témat v kategoriích. Porotci odvedli velmi dobrou práci při selekci nominovaných fotografií. Žádné téma vyloženě nerezonovalo a nedominovalo. Ostatně jednou z rolí soutěže je přinášet témata, o kterých se příliš nemluví, a přimět veřejnost k zamyšlení a interakci,“ shrnuje předseda poroty Petr Josek.

Součástí soutěže Czech Press Photo je i výstava na Staroměstské radnici, která letos potrvá od 21. listopadu do 30. ledna. Veřejnosti bude přístupná denně od 10 do 19 hodin. Pokud vás zajímají další vítězné kategorie, tak se podívejte do naší galerie.

Související články

Další články