Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Smutné rozloučení: Oběti koronaviru mohou ve Francii blízcí vidět jen v pytli

Smutné rozloučení: Oběti koronaviru mohou ve Francii blízcí vidět jen v pytli
Zdroj:
+ Dalších 6 fotografií
covid-19
Epidemie koronaviru ve Francii stále eskaluje a stejně jako v Itálii i tam začínají mít pracovníci pohřebních ústavů mnoho práce. Nedostává se jim však ochranných pomůcek, a proto muselo být zavedeno opatření, kvůli kterému se pozůstalí nemohou se svými blízkými důstojně rozloučit. Pokud je chtějí vidět, pohřebáci jim pootevřou pytel na mrtvoly.

Ve francouzském regionu Burgundsko si epidemie nemoci Covid-19 vyžádala na životech už nejméně 123 obětí. Taková byla podle úřadů data ke čtvrtku 26. března. Kromě toho, že rodiny zažívají obrovský smutek způsobený smrtí svých blízkých, nemohou se s nimi už ani důstojně rozloučit.

Bezpečnost je velmi důležitá a zaměstnanci pohřebních služeb nemají dostatek ochranných pomůcek, které jsou při práci s oběťmi koronaviru potřebné. Proto bylo zavedeno opatření, že pokud chtějí pozůstalí své zesnulé blízké vidět, může to být jen skrz několikacentimetrovou škvíru v pytli na mrtvoly.

Stejně jako v mnoha dalších zemích světa i ve Francii je velká potíž se sháněním potřebné ochrany. „Nemůžeme se neustále vystavovat nebezpečí nákazy. Ačkoliv ředitelé pohřebních služeb o pomůcky neustále žádají, máme jen rukavice. Chybí nám pláště, roušky i ochranné brýle,“ popsal francouzským médiím zaměstnanec pohřební služby Alexis Abbès.

Nová pravidla

Zaměstnanci pohřebních ústavů prý dostali pokyny od samotného ministerstva zdravotnictví. V těch zní, že pozůstalí mohou své blízké vidět jen skrz 5 až 10 centimetrů širokou škvíru v pytli na mrtvoly, od kterého musí stát alespoň jeden metr daleko. Tato pravidla jsou ovšem nepochopitelná nejen pro rodiny, ale i pro samotné zaměstnance. Ti chápou, že je to důležité pro jejich bezpečí, ale tak malá škvíra pozůstalým nedovolí ani naposledy pořádně vidět obličej svých blízkých.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy