Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Smutné odcházení učitelky ze Saxany: Jana Drbohlavová (†78) už nepřipomínala samu sebe

Jana Drbohlavová
Zdroj: reprofoto Dívka na koštěti
+ Dalších 17 fotografií
ROZLOUČENÍ
Česko již několik dní smutní kvůli pondělnímu úmrtí učitelky Marie Peškové z Dívky na koštěti a hlasu profesorky McGonagallové z filmové ságy o Harrym Potterovi. Tělo Jany Drbohlavové (†78) bylo po mozkové mrtvici před několika lety slabé a před pár dny jí bohužel definitivně vypovědělo službu. Kdy se s ní budou moci fanoušci rozloučit a jaký byl její stav těsně před odchodem z tohoto světa? Prohlédněte si ve fotogalerii mnoha snímků nejslavnější role Drbohlavové.

I když se původně spekulovalo o soukromém obřadu, nakonec bude přístupný veřejnosti. „Pohřeb bude ve středu ve 14 hodin ve Velké obřadní síni krematoria v pražských Strašnicích. Přijde asi řada kolegů, třeba z divadla ABC, syn s rodinou nebo já,“ řekl eXtra.cz exmanžel herečky Ladislav Županič

Věčnost

„Naposled jsem s Janou mluvil asi čtyři dny před smrtí. Se synem jsme za ní pravidelně jezdívali do domova seniorů Slunečnice, kde v posledních letech žila. Teď už jenom ležela. Něco mi povídala, ale už jí nebylo moc rozumět, tak jsem spíš mluvil já. Když za ní přijel Honzík v neděli, kdy už byla v nemocnici Pod Petřínem, tak už jenom spala. A osmadvacátého října se odebrala na věčnost,“ prozradil nám umělec.

Co bylo přesnou příčinou úmrtí, to zatím rodina neví, ale dá se to odhadnout. „Patrně to bylo v důsledku mozkové mrtvice před pár lety, od té doby jí tělo strašně sláblo. Chudinka ke konci vypadala jako skelet. Je dobře, že si ji lidé budou pamatovat ještě v plné síle,“ dodal Županič.

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy