Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Smutné narozeniny ztraceného dabéra Zbyška Pantůčka (56): Naděje je už nízká, bojí se kolega Bohdan Tůma

Zbyšek Pantůček a Bohdan Tůma
Zdroj: profimedia / koláž eXtra.cz
+ Dalších 12 fotografií
TRÁPENÍ

Velkou bolest přivodilo zmizení legendárního dabéra a herce Zbyška Pantůčka všem jeho blízkým, ale i kolegům a přátelům. Přestože mnoho z nich vědělo, s jakými těžkými démony v posledních letech bojoval, stále nemohou pochopit, jak se mohl ztratit z povrchu zemského jako pára nad hrncem. Zbyšek má právě dnes narozeniny, je mu 56 let. Kolega Bohdan Tůma se podle vyjádření pro eXtra.cz více než čtyři týdny po zmizení umělce už obává nejhoršího.

Zbyšek Pantůček: Narozeniny ve znamení strachu

Zbyšek Pantůček patří k nejznámějším dabérům v Česku. Namluvil třeba lemura Maurice z Madagaskaru nebo Colina Firtha alias Marca Darceyho v Deníku Bridget Jonesové. Jeho hlasem promlouvá také Zapp Brennigan z Futuramy, ale i mnoho dalších postav.

Po jeho zmizení na přelomu srpna a září (devět dní poté, co se přestal ozývat rodině) policie vyhlásila pátrání, zatím je ale neúspěšné.

Přestože oblíbený umělec se podle slov Aleše Hámy pro TN.cz v minulosti také prý sem tam občas na pár dnů ztratil, čtyři týdny od zmizení jsou už natolik moc, že své přátele už skutečně děsí.

„Snad se kvůli ztrátě všech příležitostí nerozhodl jít tou nejhorší cestou, místo aby nastoupil léčení. Nikdo by nezapomněl na to, že byl geniální, takže druhou i třetí šanci by v klidu dostal a vrátil by se zpátky. Tak jako řada dalších kolegů,“ řekl eXtra.cz český dabingový král Bohdan Tůma, podle kterého alkohol a antidepresiva zhoršovaly postupně kolegův stav natolik, že přišel postupně o všechny pracovní možnosti.

To nedopadne dobře, bojí se kamarád

„Rád bych pomohl, ale vůbec nevím jak. Přemítám nad tím, co se mohlo stát. Čím víc a déle se tím člověk trápí, tím je ten zázrak stále méně a méně pravděpodobnější a procenta se stále snižují. Moc mě to mrzí, ale tak to vnímám.

Naděje tam pořád sice je, ale zmenšuje se. Je velmi nízká. Jsem věřící, ale i tak vůči tomu jsem bohužel spíš skeptický. Obávám se, že to nedopadne dobře,“ bojí se Pantůčkův studiový parťák.

V Česku lidé nemizí

„Pokud opravdu není v nějaké kritické situaci někde lapen sektou, tak v dnešní době se člověk jen tak neztratí. Nejsme v Itálii, aby se lidé zalévali do betonu a dávali do mostních pilířů. Zbyšek navíc nikomu neublížil,“ obává se Tůma nejhoršího.

Pantůček se měl naposledy den před svým zmizením ozvat synovi s tím, že jede točit reklamu do německého Berlína. Pak už měl telefon vypnutý. Všechny jeho tři děti, dva synové a dcera, i životní partnerka Jana Mařasová stále nepřestávají doufat v zázrak.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy