Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Smutné momenty z pohřbu Nadi Urbánkové: Zdrcená sestra o berlích, Voříšek štěkal u rakve

+ Dalších 33 fotografií

Velmi dojemné momenty provázely poslední rozloučení se zpěvačkou Naďou Urbánkovou. Pohřeb, na kterém byla i redakce eXtra.cz, se konal v obci Želiv na Pelhřimovsku a byl určen pouze pro rodinu a blízké. Moderátor Karel Voříšek, který měl kdysi s Urbánkovou společný pořad, na pohřbu promluvil a u rakve rovněž zaštěkal. "Ten pozdrav vymyslela Naďa a neodpustila by mi, kdybych to teď neudělal,“ řekl Blesku moderátor. Zdrcenou starší sestru Urbánkové Drahoslavu podpíraly francouzské hole.

Poslední rozloučení se zpěvačkou Naďou Urbánkovou přineslo silné momenty. Pohřeb se konal v obci Želiv na Pelhřimovsku a byl určen pouze pro rodinu a blízké. Zpěvačka naposledy vydechla 3. února. Potýkala se se zdravotními komplikacemi po koronaviru. Na místě byla i redakce eXtra.cz.

Voříšek: Naďa na mě štěkala, když jsem moderoval

Mezi dalšími hosty na pohřbu promluvil i moderátor Karel Voříšek. Ten měl s Urbánkovou před 18 lety pořad Ostře sledovaná těla. V něm tehdy radili lidem stiženým nadváhou z celé republiky, přičemž šli sami příkladem. Naďa tehdy podle Blesku dokázala shodit úctyhodných 25 kilogramů.

Pozornost však Voříšek vzbudil na pohřbu tím, že v jednu chvíli u rakve zaštěkal. Proč toto podivné gesto? Šlo o speciální podzrav, který měl moderátor právě s Urbánkovou. „Ten pozdrav vymyslela Naďa a neodpustila by mi, kdybych to teď neudělal,“ řekl Blesku Voříšek. Naďa na něj podle jeho vyjádření štěkala z hlediště, když zrovna moderoval.

Na pohřbu pak nechyběl ani hudební doprovod. Zazněly oblíbené písničky Urbánkové jako Nebeská brána, Závidím a další. Píseň Závidím zapíval herec a zpěvák Jan Cina. Ten zesnulou zpěvačku ztvárnil už dříve v pořadu Tvoje tvář má známý hlas.

Dvě ze tří grácií se navzájem držely

Sestra Urbánkové Drahoslava Valkounová pak dorazila s berlemi. Při vynášení těla Urbánkové ven z kostela se neubránila slzám. Dorazily také Urbánkové kamarádky z divadla Semafor Petra Černocká a Miluška Voborníková. V těžké chvíli se navzájem podporovaly. „Nemohly jsme nepřijet! Naďa byla kus nás obou a my jsme zase byly kus Nadi,“ uvedla Černocká podle deníku Aha! Spolu s Urbánkovou se jim říkalo Tři grácie a v Semaforu měly dokonce společnou šatnu.

Rakev se zpěvačkou byla vzápětí po obřadu uložena do země. Naďa Urbánková bude mít však ještě druhý pohřeb, který bude určen pro veřejnost. "Druhý smuteční vzpomínkový obřad, na který jste všichni srdečně zváni, se koná ve středu 15. února v 18 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v areálu Strahovského kláštera v Praze. Bazilika bude otevřena od 17 h. Mše svatá začíná v 18 h," prozradila na Facebooku její dcera Jana Fabiánová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy