Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Smutné detaily smrti syna Ivana Vyskočila: Jakub (†46) se zabil na narozeniny své ženy

Ivan Vyskočil se synem Jakubem v roce 2021.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií

Jak redakce eXtra.cz již informovala, Jakub Vyskočil (†46), syn herce Ivana Vyskočila (75), spáchal v noci z neděle na pondělí 9. května sebevraždu. Podle našich zpráv se zastřelil. Informaci eXtra.cz potvrdili jeho otec i firma BusLine, jejímž byl Jakub jednatelem. Nyní vyplouvají na povrch další detaily případu, které ukazují, že muž svůj odchod pečlivě plánoval.

Jakub Vyskočil: Pátral po něm policejní vrtulník

Zatímco podle prvotních informací mělo dojít k sebevraždě u podnikatele Jakuba Vyskočila doma, nyní došlo ke zpřesnění zpráv. Nalezení jeho těla předcházelo rozsáhlé policejní pátrání. K jeho dohledání pomohly informace od mobilního operátora z posledního volání nešťastného muže.

„Věděli, že se chce zabít, a tak se rozjela mohutná pátrací akce. Díky vysílači dostali přibližné souřadnice, po nějaké době ho našli někde u lesa. Měla to být rána přímo do srdce,“ tvrdí zdroj blízký zdrcené rodině.

Jestli informace o připravovaném skutku pocházely právě z posledního telefonátu, nebo z dopisu na rozloučenou, který po sobě zanechal, to zatím není jisté.

Tajné přípravy na konec

Zdá se ale, že syn Ivana Vyskočila byl skálopevně přesvědčený o tom, že jeho pozemské bytí už nemá žádný smysl.

„Jakub to všechno musel pečlivě plánovat. Předem zařídil, aby firma mohla fungovat i bez něj plynule dál, před smrtí předal své PIN kódy a hesla ke všemu. A zásadní pro něj bylo, aby jeho žena B. a dcera T. (redakce je záměrně neuvádí celá – pozn. red.) byly zabezpečené,“ přidává zdroj.

„Smutné je, že jeho paní měla teď v pondělí narozeniny. Dostala nejhorší možný dárek na světě,“ dodal rodinný známý.

Policie: Pravděpodobně šlo o sebevraždu

Dlouho zůstávalo záhadou, kde k úmrtí došlo. Muž měl firmu v Semilech v Libereckém kraji, podnikání měl zapsané ale na pražskou adresu. Nakonec se ukázalo, že zbraň proti sobě obrátil na Písecku.

Jak uvedl web JČTeď, po muži pátral vrtulník v neděli v noci několik hodin v oblasti rybníka Roudný, u obcí Klisinec, Dobrošov a dalších v okolí. Policie hledala muže, který dal najevo úmysl vzít si život.

Nakonec byla tato osoba vypátrána, bohužel ale muž zemřel. Pravděpodobně se jednalo o sebevraždu a v tuto chvíli se tak nebudeme k události více vyjadřovat,“ sdělila mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy