Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Smutné detaily o smrti syna kytaristy Polemicu: Svědek popsal, co přesně se stalo

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
tragédie
Někdejší kytarista oblíbené slovenské kapely Polemic Marek Határ (45) prožívá obrovský smutek. O víkendu zahynul jeho teprve šestnáctiletý syn David. K neštěstí došlo v Banské Bystrici, když se David rozcvičoval na svůj oblíbený sport wakeboarding. Svědek nyní popsal, co přesně se stalo a plavčice promluvila o tom, co všechno udělala proto, aby mladíka zachránila.

Kapela Polemic, která je velmi populární i v Česku a hraje převážně ska, byla zasažena rodinnou tragédií jejich exkytaristy a současně zpěváka, který si ovšem vzal před lety volno na dobu neurčitou. Syn Marka Határa, sportovně založený David (†16) o víkendu zemřel. Podle svědka se vše odehrálo velmi rychle, plavčice pak popsala, jak vše probíhalo.

David se společně s přáteli věnoval rozcvičce, když se stalo nečekané. „Ranní trénink začal jako normálně, běháním, a najednou jsme si všimli, že se David začal motat. Narazil do stoličky a spadl. Všichni si nejdřív mysleli, že jde o žert, a tak na něj volali, ať neblbne a vstane. On ale nehybně ležel. Nikdo netuší, co se mu vlastně stalo“ popsal pro magazín Plus Jeden Deň Davidův zdrcený kamarád, který události přihlížel.

V sobotu, kdy se neštěstí odehrálo, měla na koupališti v Banské Bystrici službu plavčice Laura, která Davidovi okamžitě poskytla pomoc. „Informace byla, že během rozcvičky dvakrát ztratil rovnováhu a potřetí už spadl hlavou rovnou na dlažbu. Když jsem tam doběhla, začala jsem hned s jeho oživováním. Třikrát se mi ho podařilo vrátit k vědomí, a když ho sanitka vezla do nemocnice, věřili jsme, že je z nejhoršího venku. Bohužel nám potom ze střediska volali, že zemřel. Je mi to hrozně líto, tím spíš, že to byl takový mladý člověk a celý život měl před sebou,“ popsala tragédii slovenským médiím.

Plavčice rozvněž uvedla, že podle lékařů se mohlo jednat o prasklou cévu v mozku. Jakákoliv pomoc, kterou Davidovi poskytovala, tak bohužel nemohla být nic platná.

Související články

Další články