Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Smutná zpráva: Zemřel Vlastimil Bedrna, Mireček z Princové jsou na draka

Vlastimil Bedrna byl dlouhodobě nemocný, zemřel v 89 letech
Zdroj: Profimedia
Herec Vlastimil Bedrna, který proslul také jako dabér, zemřel v 89 letech. Mimo jiné si ho diváci pamatují jako ceremoniáře Mirečka z pohádky Princové jsou na draka nebo jako hlas Homera Simpsona, kterého namlouval dlouhých dvanáct sezon.

Vlastimil Bedrna se narodil v roce 1929 v Praze, do filmu ho začali obsazovat v šedesátých letech. Objevil se v desítkách filmů, seriálů a pohádek, většinou se ale jednalo o role malé, všelijaké úředníčky, hospodské a komické postavičky. I tak však byly jeho postavy nezapomenutelné. Typickou takovou rolí je třeba poněkud duševně omezený Mireček z Princové jsou na draka.

Herec byl také velmi významným dabérem, přičemž jeho nezaměnitelným hlasem dlouhá léta promlouval Homer z nejslavnější žluté kreslené rodinky světa.

Zahrál si kupříkladu ve snímcích Božská Ema, Pozor vizita, byl jedním z čertů v milované pohádce S čerty nejsou žerty. V pohádkách se vůbec objevoval často, ztvárnil také zmateného dvořana v Co takhle svatba, princi a Ať přiletí čáp královno.

Za své celoživotní mistrovství v dabingu získal v roce 2005 cenu Františka Filipovského. Kromě Simpsonů daboval také Rychlou rotu, Příhody dráčka Soptíka. Herec byl dlouhodobě nemocný.

Související články

Další články